Tech http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/02/ai-da-robot-ai-paintings-technology-news_dezeen_2364_hero_c.jpg

Ai-Da, roboti me inteligjencë artificialeÇdo ditë e më shumë, teknologjia avancon me hapa galopante.

Këtë gjë e vërteton edhe Ai-Da.

Ky është emri me të cilin është quajtur një robot me inteligjencë artificiale.

Duket diçka e pabesueshme, por Ai-Da do të shfaqë ekspozitën e saj.

Ky robot ka krijuar një seri portretesh të tij, duke parë veten në pasqyrë me anë të kamerave të vendosura në sy.

Veprat e Ai-Da-s janë parashikuar të shfaqen në Muzeun e Dizajnit në Londër mes majit dhe qershorit të këtij viti, nëse do të lejohet edhe nga rregullat e pandemisë.

Ndërsa “shihte” veten në pasqyrë, inteligjenca artificiale dhe algoritmi i Ai-Da-s shndërruan atë në koordinata.

Dora robotike e Ai-Da, e cila u zhvillua nga inxhinierët në Leeds, interpreton koordinatat për të krijuar një pjesë të artit.

Të fundit

Instagram publikon një risi interesante

Ky është një funksion i quajtur “Dhoma të Drejtpërdrejta” dhe lejon deri në katër pjesëmarrës në një “thirrje video të drejtpërdrejtë”, në vend të dy paraardhësve. Sipas rapor

Detaje të reja për iPhone 13

Linja e re e Apple duhet të mbërrijë në katër modele, me nivel më të vogël dhe ekran 120 Hz. iPhone 13 mund të vjen në treg me një bateri më të madhe, për kënaqësinë e konsumatorëve.

Bill Gates tregon arsyen pse përdor një telefon Android para iPhone

Bill Gates zbuloi se ai ende preferon të përdorë një telefon Android para atij iPhone. Gjatë një interviste të fundit në aplikacionin “Clubhouse”, ai shpjegoi se prodhuesit e Android janë

Versioni i fundit i Telegram ju shtyn të ikni nga WhatsApp

Telegram ka qenë një prej aplikacioneve të para që ka lejuar fshirjen manuale të mesazheve që shkëmbeni në platformë në të dy anët e komunikimit. Megjithatë me përditësimin e fundit Tel

Twitter planifikon lejimin e disa postimeve me pagesë

Rrjeti social Twitter njoftoi se do t’iu mundësojë përdoruesve t’i bëjnë me pagesë postimet me përmbajtje ekskluzive. Veçoria e re do të quhet Super Followers, apo Super Ndjekës. Për t

Elon Musk nis misionin e tij për të kolonizuar “planetin e kuq”

Elon Musk ka zbuluar se një raketë SpaceX e krijuar për të çuar njerëzit në Mars mund të uudhëtojë në qiell në ditët në vijim. Në status të Dielën, miliarderi tha se prototipi i fundi

Info Tjera