Tech http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/04/auto_Latest-Samsung-Galaxy-Fold-2-5G-leak-details-cameras-reveals-possible-price1589441058.jpg

Aplikacioni i Samsung kthen çdo iPhone në një telefon GalaxyPërdoruesit e Apple mund të përdorin një aplikacion të ri për të marrë ndërfaqen Android të Samsung në iPhone të tyre.

Kushdo që zotëron një iPhone dhe dëshiron të dijë se si është një telefon Samsung me Android mund të përdorë një aplikacion të ri. Me aplikacionin e saj në internet, prodhuesi Korean dëshiron t’i bëjë telefonat e tij Galaxy më të pëlqyeshëm për përdoruesit e iPhone.

 

Pasi të fillojë, iTest simulon një ndërfaqe përdorimi Samsung në çdo iPhone.

Për të qenë në gjendje të provojnë aplikacionin në internet, përdoruesit e Apple duhet të shkojnë në faqen e internetit itest.nz me iPhone-in e tyre . Pastaj faqja e internetit duhet të ruhet si një faqeshënues në ekranin kryesor – dhe kaq.

Një vështrim i parë në iTest tregon se aplikacioni është bërë vërtet mirë. Ndërfaqja e përdoruesit Samsung në iPhone në të vërtetë duket reale dhe ofron një numër të habitshëm të funksioneve.

Të fundit

NASA me mision në hapësirë

Një anije kozmike do të niset në hapësirë me një mision të veçantë; zbulimin e fosileve të Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në orbitën e Jupiterit për të studiuar dy grupe ast

Simfonia e 10-të e Beethovenit përfundohet nga inteligjenca artificiale

Algoritmet janë pjesë e jetës sonë të përditshme. Qoftë tek ecja me automjet, në botën e punës e të tjera, pa inteligjencë artificiale shumë gjëra njeriu nuk bën dot më. Në këtë dre

Fluturimi me balonë hapësinore nis nga viti 2024

Balonat kanë hyrë në garën e turizmit hapësinor, pasi kompania e teknologjisë World View bëri me dije se ka ndërtuar balonën, e cila do të mund të na dërgojë përtej Tokës, në një lart

Disa truke që do t’iu ndihmojnë të harxhoni më pak energji elektrike

Askush nuk do të harxhojë para të tepërta për energjinë elektrike. E vërteta është që thuajse të gjitha paisjet, edhe kur nuk janë në punë, por vazhdojnë të jenë në prizë, harxhojn

Në këtë vend i jepet fund përdorimit të teknologjisë 3G

Gjermania i jep fund telefonisë mobile 3G, e njohur gjithashtu si UMTS. “Telefonica O2” ka njoftuar se në korrik do të fillojë fikjen e rrjetit të saj 3G në rajonet e para, që do të përfu

Firefox me ridizajnimin më të madh të bërë deri më tani

Ashtu siç ishte paralajmëruar disa muaj më parë, ridizajnimi masiv i shfletuesit Firefox ka mbërritur tashmë. Mozilla thotë se dizajni i ri redukton shpërqendrimet, klikimet shtesë apo koha e

Info Tjera