Tech http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/07/iphone_11_apple_505_240720092746.jpg

Apple këtë shtator plotë suprizaApple ka në plan të prezantojë produkte të reja sot në orën 19:00 me kohën e Europës Qëndrore.


Tashme Apple e ka si traditë të prezantojë Iphone e rinj në muajin shtatur, mirëpo kjo ngjarje këtë vit mesa duket do të jetë ndryshe.

Për shkak të vonesave të prodhimit si rezultat i pandemisë së Covid-19, iPhone 12 pritet të prezantohet për publikun në mes të tetorit.

Por përveç telefonit të ri, Apple ka mjaft produkte të tjera në pritje.

Apple Watch i ri dhe më i lirë

Ftesa për ngjarjen thotë “Koha fluturon” (Times Flies).Pritet një Apple Eatch Series 6, i cili duhet të jetë në gjendje më të mirë përsa i përket baterisë dhe përkujdesje më të madhe për shëndetin tuaj.

E gjithë kjo falë teknologjisë më të re.

Gjithashtu është e mundur që Apple të prezantojë dhe një version më të lirë të Apple Watch, mund të quhet Apple Watch SE, e cila do të ketë një procesor më të thjeshtë.

Përditësimi për iPad Air
iPad Air duhet gjithashtu të marrë një azhurnim.

Flitet për një ekran më të madh pa kornizë dhe një dizajn të ngjashëm me iPad Pro.

Kjo do të thotë se butoni i shtëpisë do të zhduket, sidoqoftë njohja e fytyrës uk duhet të përdoret për të zhbllokuar iPad Air.

Softuer i ri

Me orët e reja iPad të ri, duhet të lëshohen edhe versionet më të fundit të sistemeve operative Apple, të cilat kanë qenë në testin publik beta për një kohë të gjatë.

Mund të paraqiten edhe kufje AirPods Studio, një version më i vogël i altoparlantit inteligjent HomePod, HomePod Mini, një MacBook Pro 13 inç dhe më pak të ngjarë syzet e realitetit të shtuar të shumëpritur nga Apple.

Të fundit

YouTube do testoj rivalin e TikTok

YouTube ka njoftuar se do të testojë një version beta në Indi për të rivalizuar aplikacionin popullor të videove TikTok. Platforma e re e quajtur YouTube Shorts, do të kufizojë videot në 15

Qendra e të dhënave nënujore e Microsoft nxirret nga uji pas dy vjetësh

Dy vjet më parë, Microsoft fundosi një qendër të dhënash në brigjet e Orkney (Mbretëria e Bashkuar) në një eksperiment të egër. Kjo qendër e të dhënave tani është marrë nga fundi i o

Facebook vjen me një risi

Facebook ka bërë të ditur se do të lansojë syzet e mençura vitin e ardhshëm, të cilat mund të lidhen edhe me telefonat e mençur si pjesë e një aleance me titanin e syzeve EssilorLuxottica.

Njihuni me modelin e ri të GoPro

GoPro ka sjellë modeling e ri të kamerës me rezolucion të lartë. Bëhet fjalë modeling GoPro Hero 9, një kamerë të re që ka një bateri më të madhe, trup dhe rezolucion shumë më të lart

Apple sjellë versionin iOS 14

Apple pritet që gjatë ditës së sotme të lëshoj versionin e ri iOS 14. Programi pritet të jetë i disponueshëm nga iPhone 6s dhe në më lart. Përditësimi i ri do të sjell një listë të ma

Arma e pabesueshme e Donald Trumpit

Një testatë bërthamore e re dhe e panjohur, raketë hipersonike “super duper” apo misteriozi hapësiroplan X-37B? Ja se çfarë mund të jetë “arma e pabesueshme” për të cilën Donald Tr

Info Tjera