Tech http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/03/iphone-13-concept.jpg

Apple sjell ndryshime të mëdha te kamera e iPhonet të riSeria e iPhonëve e vitit 2022 do të përjetojë ndryshime të mëdha në sistemin e kamerës, sipas analistit të njohur Ming-chi Kuo në një letër drejtuar investitorëve, raportojnë mediumet “MacRumors” dhe “AppleInsider”.

Sipas tij, kamera e telefonit më të mirë të ri – atij Pro – do të ketë sensor 48-megapikselë për kamerën kryesore.

Analisti parashikon që nga viti 2023 iPhonët do të përdorin sensorin Face ID nën ekranin kryesor, për të hequr “njollën” e shumëpërfolur nga pjesa e përparme.

Seria e re e iPhonit do të vijë me më pak opsione.

Sipas raportimeve, s’do të ketë më telefon me ekran 5.4-inç apo versionin mini.

Apple do të vazhdojë me ekranet 6.1 dhe 6.7-inç.

Linja e sivjetme megjithatë do të ruajë traditën e deritashme.

Të fundit

NASA me mision në hapësirë

Një anije kozmike do të niset në hapësirë me një mision të veçantë; zbulimin e fosileve të Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në orbitën e Jupiterit për të studiuar dy grupe ast

Simfonia e 10-të e Beethovenit përfundohet nga inteligjenca artificiale

Algoritmet janë pjesë e jetës sonë të përditshme. Qoftë tek ecja me automjet, në botën e punës e të tjera, pa inteligjencë artificiale shumë gjëra njeriu nuk bën dot më. Në këtë dre

Fluturimi me balonë hapësinore nis nga viti 2024

Balonat kanë hyrë në garën e turizmit hapësinor, pasi kompania e teknologjisë World View bëri me dije se ka ndërtuar balonën, e cila do të mund të na dërgojë përtej Tokës, në një lart

Disa truke që do t’iu ndihmojnë të harxhoni më pak energji elektrike

Askush nuk do të harxhojë para të tepërta për energjinë elektrike. E vërteta është që thuajse të gjitha paisjet, edhe kur nuk janë në punë, por vazhdojnë të jenë në prizë, harxhojn

Në këtë vend i jepet fund përdorimit të teknologjisë 3G

Gjermania i jep fund telefonisë mobile 3G, e njohur gjithashtu si UMTS. “Telefonica O2” ka njoftuar se në korrik do të fillojë fikjen e rrjetit të saj 3G në rajonet e para, që do të përfu

Firefox me ridizajnimin më të madh të bërë deri më tani

Ashtu siç ishte paralajmëruar disa muaj më parë, ridizajnimi masiv i shfletuesit Firefox ka mbërritur tashmë. Mozilla thotë se dizajni i ri redukton shpërqendrimet, klikimet shtesë apo koha e

Info Tjera