Tech http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/03/iphone-13-concept.jpg

Apple sjell ndryshime të mëdha te kamera e iPhonet të riSeria e iPhonëve e vitit 2022 do të përjetojë ndryshime të mëdha në sistemin e kamerës, sipas analistit të njohur Ming-chi Kuo në një letër drejtuar investitorëve, raportojnë mediumet “MacRumors” dhe “AppleInsider”.

Sipas tij, kamera e telefonit më të mirë të ri – atij Pro – do të ketë sensor 48-megapikselë për kamerën kryesore.

Analisti parashikon që nga viti 2023 iPhonët do të përdorin sensorin Face ID nën ekranin kryesor, për të hequr “njollën” e shumëpërfolur nga pjesa e përparme.

Seria e re e iPhonit do të vijë me më pak opsione.

Sipas raportimeve, s’do të ketë më telefon me ekran 5.4-inç apo versionin mini.

Apple do të vazhdojë me ekranet 6.1 dhe 6.7-inç.

Linja e sivjetme megjithatë do të ruajë traditën e deritashme.

Të fundit

Në këtë vend i jepet fund përdorimit të teknologjisë 3G

Gjermania i jep fund telefonisë mobile 3G, e njohur gjithashtu si UMTS. “Telefonica O2” ka njoftuar se në korrik do të fillojë fikjen e rrjetit të saj 3G në rajonet e para, që do të përfu

Firefox me ridizajnimin më të madh të bërë deri më tani

Ashtu siç ishte paralajmëruar disa muaj më parë, ridizajnimi masiv i shfletuesit Firefox ka mbërritur tashmë. Mozilla thotë se dizajni i ri redukton shpërqendrimet, klikimet shtesë apo koha e

Samsungu nis prodhimin e modeleve të reja të palosshme

Telefonat e rinj të palosshëm nga Samsungu – Galaxy Z Flip 3 dhe Galaxy Z Fold 3 – pritet të lansohen në muajin gusht të këtij viti. Kompania tashmë raportohet se ka nisur prodhimin në mas

Microsoft po përpiqet në çdo mënyrë të “shtyjë” Edge

Beteja midis Google Chrome dhe Microsoft Edge vazhdon – Microsoft tani po ju ofron para për të përdorur Edge. Internet Explorer ka hyrë në histori dhe është zëvendësuar nga Microsoft Edge,

Ndryshimet që pritet t’i ketë Outlook

Microsofti do të dërgojë përditësimin më të madh në Outlook prej një dekade dhe është padyshim ndryshimi më drastik i Outlook për Windows që prej debutimit më 1997. Ndryshimet përqendr

MacBook Pro vjen në muajin e ardhshëm

Apple kohët e fundit njoftoi se ngjarja e saj kryesore WWDC 2021 do të zhvillohet më 7 qershor dhe tani duket sikur MacBook Pro i ri me një procesor të ri nga Apple Silicon do të lansohet në WW

Info Tjera