Tech http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/01/iPhone-XFold-Edited.jpg

Apple teston një model me ekran që palosetApple e ka ndryshuar pamjen e iPhone disa herë që nga debutimi i modelit të parë duke rritur trashësinë, madhësinë e ekraneve madje edhe ngjyrat.

Ka pasur edhe momente kur Apple ka ndryshuar kurs 360 gradë si eliminimi i butonit Home duke filluar nga iPhone 2017.

Por një raport i fundit thotë se Apple po përgatitet për ndryshimin më drastik me iPhone e parë me ekran që paloset sipas Bloomberg.

Apple deri tani ka ndërtuar prototipet të cilët do të testohen së brendshmi.

Kompania ka diskutuar disa madhësi ekranesh përfshirë një model 6.7-inç që aktualisht ka iPhone 12 Pro Max.

Shumica e telefonëve me ekrane me palosje janë mes 6 deri në 8-inç kur janë të hapur.

Megjithatë Apple nuk ka krijuar ende prototipet e plota dhe nuk ka asnjë plan për momentin.

Raporti i Bloomberg thotë se ekranet me palosje të Apple kanë boshte të padukshme.

Është një qasje krejt tjetër nga ajo që kanë ndërmarrë kompani si Microsoft me Surface Duo që ka dy panele me dy ekrane të ndara nga një bosht.

Por telefoni me ekran me palosje është larg dhe raporti thotë se për 2021 linja iPhone do të pësojë ndryshime minimale.

Të fundit

Në këtë vend i jepet fund përdorimit të teknologjisë 3G

Gjermania i jep fund telefonisë mobile 3G, e njohur gjithashtu si UMTS. “Telefonica O2” ka njoftuar se në korrik do të fillojë fikjen e rrjetit të saj 3G në rajonet e para, që do të përfu

Firefox me ridizajnimin më të madh të bërë deri më tani

Ashtu siç ishte paralajmëruar disa muaj më parë, ridizajnimi masiv i shfletuesit Firefox ka mbërritur tashmë. Mozilla thotë se dizajni i ri redukton shpërqendrimet, klikimet shtesë apo koha e

Samsungu nis prodhimin e modeleve të reja të palosshme

Telefonat e rinj të palosshëm nga Samsungu – Galaxy Z Flip 3 dhe Galaxy Z Fold 3 – pritet të lansohen në muajin gusht të këtij viti. Kompania tashmë raportohet se ka nisur prodhimin në mas

Microsoft po përpiqet në çdo mënyrë të “shtyjë” Edge

Beteja midis Google Chrome dhe Microsoft Edge vazhdon – Microsoft tani po ju ofron para për të përdorur Edge. Internet Explorer ka hyrë në histori dhe është zëvendësuar nga Microsoft Edge,

Ndryshimet që pritet t’i ketë Outlook

Microsofti do të dërgojë përditësimin më të madh në Outlook prej një dekade dhe është padyshim ndryshimi më drastik i Outlook për Windows që prej debutimit më 1997. Ndryshimet përqendr

MacBook Pro vjen në muajin e ardhshëm

Apple kohët e fundit njoftoi se ngjarja e saj kryesore WWDC 2021 do të zhvillohet më 7 qershor dhe tani duket sikur MacBook Pro i ri me një procesor të ri nga Apple Silicon do të lansohet në WW

Info Tjera