Tech http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/01/iPhone-XFold-Edited.jpg

Apple teston një model me ekran që palosetApple e ka ndryshuar pamjen e iPhone disa herë që nga debutimi i modelit të parë duke rritur trashësinë, madhësinë e ekraneve madje edhe ngjyrat.

Ka pasur edhe momente kur Apple ka ndryshuar kurs 360 gradë si eliminimi i butonit Home duke filluar nga iPhone 2017.

Por një raport i fundit thotë se Apple po përgatitet për ndryshimin më drastik me iPhone e parë me ekran që paloset sipas Bloomberg.

Apple deri tani ka ndërtuar prototipet të cilët do të testohen së brendshmi.

Kompania ka diskutuar disa madhësi ekranesh përfshirë një model 6.7-inç që aktualisht ka iPhone 12 Pro Max.

Shumica e telefonëve me ekrane me palosje janë mes 6 deri në 8-inç kur janë të hapur.

Megjithatë Apple nuk ka krijuar ende prototipet e plota dhe nuk ka asnjë plan për momentin.

Raporti i Bloomberg thotë se ekranet me palosje të Apple kanë boshte të padukshme.

Është një qasje krejt tjetër nga ajo që kanë ndërmarrë kompani si Microsoft me Surface Duo që ka dy panele me dy ekrane të ndara nga një bosht.

Por telefoni me ekran me palosje është larg dhe raporti thotë se për 2021 linja iPhone do të pësojë ndryshime minimale.

Të fundit

E pabesueshme sasia e energjisë elektrike që nevojitet për të prodhuar Bitcoin

Nxjerrja e Bitcoin në të gjithë botën konsumon një sasi të energjisë elektrike të barabartë me nevojat e të gjithë Argjentinës. Të dhënat u komunikuan disa ditë më parë nga një ekip

15 telefonat me jetëgjatësinë më të mirë të baterisë

Ueb faqja e njohur për teknologji Tom’s Guide ka publikuar një listë të telefonave me jetëgjatësinë më të mirë të baterisë. Jetëgjatësia e baterisë është gjithnjë në fokusin e shu

Njihuni me telefonët e fundit që do ti sjellë Xiaomi

Xiaomi ka zbuluar zyrtarisht specifikimet e pajisjeve Redmi Note 10, të cilat i ka dizajnuar të jenë ndër smartphonet më të përparuar të këtij viti. Ndër modelet më të spikatura të këtyr

Instagram publikon një risi interesante

Ky është një funksion i quajtur “Dhoma të Drejtpërdrejta” dhe lejon deri në katër pjesëmarrës në një “thirrje video të drejtpërdrejtë”, në vend të dy paraardhësve. Sipas rapor

Detaje të reja për iPhone 13

Linja e re e Apple duhet të mbërrijë në katër modele, me nivel më të vogël dhe ekran 120 Hz. iPhone 13 mund të vjen në treg me një bateri më të madhe, për kënaqësinë e konsumatorëve.

Bill Gates tregon arsyen pse përdor një telefon Android para iPhone

Bill Gates zbuloi se ai ende preferon të përdorë një telefon Android para atij iPhone. Gjatë një interviste të fundit në aplikacionin “Clubhouse”, ai shpjegoi se prodhuesit e Android janë

Info Tjera