Tech http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/12/windows-10.jpg

Bëhuni gati për një Windows të riNjë prej insajderëve më të shquar të Microsoft la të kuptohej ditën e Marte për një cicërime në rrjetin social Twitter se një version i ri i Windows po vjen.

Megjithatë përveç një komenti nga ana e tij detajet janë të pakta.

Ky insajder në të kaluarën ka ofruar informacione të sakta në lidhje me planet e Microsoft

“WalkingCat” kishte thënë më parë Windows-i ri mund të mbërrinte në muajin Mars.

Njerëzit filluan të spekulonin se çfarë do të ishte ky Windows i ri,

Mbase është debutimi i Windows 10X, apo një përditësim madhor siç është “Sun Valley” apo përditësim i gjashtë mujorit të parë të 2021.

Windows 10X është një nën-degë e Windows 10-ës dizajnuar për të funksionuar me çdo pajisje si laptop, smartfon apo tablet.

“Sun Valley” është emri i koduar i ndryshimit të planifikuar vizual të Windows 10-ës.

Ndërsa 20H1 është përditësimi i gjashtë mujorit të parë të 2021.

Duke qenë se informacioni vjen nga një njeri i afërt me planet e Microsoft, sugjerimi i një Windows të ri mbetet intrigues.

Të fundit

Disa truke që do t’iu ndihmojnë të harxhoni më pak energji elektrike

Askush nuk do të harxhojë para të tepërta për energjinë elektrike. E vërteta është që thuajse të gjitha paisjet, edhe kur nuk janë në punë, por vazhdojnë të jenë në prizë, harxhojn

Në këtë vend i jepet fund përdorimit të teknologjisë 3G

Gjermania i jep fund telefonisë mobile 3G, e njohur gjithashtu si UMTS. “Telefonica O2” ka njoftuar se në korrik do të fillojë fikjen e rrjetit të saj 3G në rajonet e para, që do të përfu

Firefox me ridizajnimin më të madh të bërë deri më tani

Ashtu siç ishte paralajmëruar disa muaj më parë, ridizajnimi masiv i shfletuesit Firefox ka mbërritur tashmë. Mozilla thotë se dizajni i ri redukton shpërqendrimet, klikimet shtesë apo koha e

Samsungu nis prodhimin e modeleve të reja të palosshme

Telefonat e rinj të palosshëm nga Samsungu – Galaxy Z Flip 3 dhe Galaxy Z Fold 3 – pritet të lansohen në muajin gusht të këtij viti. Kompania tashmë raportohet se ka nisur prodhimin në mas

Microsoft po përpiqet në çdo mënyrë të “shtyjë” Edge

Beteja midis Google Chrome dhe Microsoft Edge vazhdon – Microsoft tani po ju ofron para për të përdorur Edge. Internet Explorer ka hyrë në histori dhe është zëvendësuar nga Microsoft Edge,

Ndryshimet që pritet t’i ketë Outlook

Microsofti do të dërgojë përditësimin më të madh në Outlook prej një dekade dhe është padyshim ndryshimi më drastik i Outlook për Windows që prej debutimit më 1997. Ndryshimet përqendr

Info Tjera