Tech http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/12/auto_lejal1607951585.jpg

Bien nga funksioni rrjetet sociale, Google, Gmail dhe YouTubeRrjeti social më i përdorur Google ka pësuar ndërprerje të funksionimit  për shumë përdorues, duke përfshirë Google Calendar, YouTube, raportuan shërbimet e kompanisë.

Prej orës 11:50 shërbimet e Google kishin rënë nga funksioni i përdorimit.

Gjatë 30 minutave të para shërbimet e kompanisë nuk raportuan për ndonjë ndërprerje në drejtim të konsumatorit, duke thënë “Ne jemi të vetëdijshëm për një problem,  që prek shumicën e përdoruesve’’.

Google Mail, Google Clendar të cilat janë të varura nga Google nuk ishin të disponueshme plotësisht, ndërkaq shërbimet e YouTube dështuan tërësisht.

Personat që punojnë në zyrë dhe që gjatë gjithë kohës shkëmbejnë imella, u ankuan më së shumti për Gmail, Google Meet, Google Docs, Sheets dhe Slides.

Të fundit

Detaje të reja për iPhone 13

Linja e re e Apple duhet të mbërrijë në katër modele, me nivel më të vogël dhe ekran 120 Hz. iPhone 13 mund të vjen në treg me një bateri më të madhe, për kënaqësinë e konsumatorëve.

Bill Gates tregon arsyen pse përdor një telefon Android para iPhone

Bill Gates zbuloi se ai ende preferon të përdorë një telefon Android para atij iPhone. Gjatë një interviste të fundit në aplikacionin “Clubhouse”, ai shpjegoi se prodhuesit e Android janë

Versioni i fundit i Telegram ju shtyn të ikni nga WhatsApp

Telegram ka qenë një prej aplikacioneve të para që ka lejuar fshirjen manuale të mesazheve që shkëmbeni në platformë në të dy anët e komunikimit. Megjithatë me përditësimin e fundit Tel

Twitter planifikon lejimin e disa postimeve me pagesë

Rrjeti social Twitter njoftoi se do t’iu mundësojë përdoruesve t’i bëjnë me pagesë postimet me përmbajtje ekskluzive. Veçoria e re do të quhet Super Followers, apo Super Ndjekës. Për t

Elon Musk nis misionin e tij për të kolonizuar “planetin e kuq”

Elon Musk ka zbuluar se një raketë SpaceX e krijuar për të çuar njerëzit në Mars mund të uudhëtojë në qiell në ditët në vijim. Në status të Dielën, miliarderi tha se prototipi i fundi

Google Maps me risi

Pas një pritjeje të gjatë Google Maps do të marrë opsionin e shumë kërkuar në Android, Dark Mode. Kompania ditën e sotme lajmëroi se ky opsion që është në testim që prej Shtatorit 2020

Info Tjera