Tech http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/08/received_740093353226387.jpeg

BlackBerry po vjenBlackBerry ka vendosur të rikthehet në treg me telefonat e rinj.

OnwardMobility me bazë në Texas fitoi licencën për celularin nga prodhuesi i saj origjinal njoftoi për lëshimin e një modeli 5G në vitin 2021.

BlackBerry thuhet se do të vijë me një dizajn të ri të tastierës që do të “pasqyrojë vlerat e markës nga një përvojë në shtypjen e tastierës dhe përvoja e hyrjes”, sipas një raporti nga The Register.

Prodhuesi është duke u munduar që të bëjë modelin të përshtatshëm për punëtorët që janë në lëvizje, do të përfshijë karakteristikat si kamerë të kualitetit të lartë dhe siguri të nivelit të kontrollit.

“Telefonat inteligjentë BlackBerry janë të njohur për mbrojtjen e komunikimit, privatësisë dhe të dhënave. Kjo është një mundësi e jashtëzakonshme për OnwardMobility të sjellë pajisjet e gjeneratës së ardhshme 5G në treg me mbështetjen e BlackBerry dhe FIH Mobile”, deklaruan nga kompania.

OnwardMobility planifikon që të shes telefonat inteligjentë BlackBerry në Amerikën e Veriut dhe Evropë.

Të fundit

Eksplodon SpaceX në testim

Raketa SpaceX që një ditë do ta çojë njerëz në Mars eksplodon gjatë testit të planifikuar. Një raketë SpaceX ka shpërthyer në Teksas si pjesë e një prove presioni të kryer nga firma am

Zbulohet data kur do të prezantohet iPhone 12

Ngjarja e Apple iPhone 12 është vendosur të mbahet në muajin e ardhshëm dhe do të zbulohen katër modele të ndryshme.  iPhone 12 pritet të prezantohet më 13 tetor, para-porositë do të

Ndryshon Google Maps

Google Maps tashmë është një aplikacion i domosdoshëm celular për shumë udhëtarë, duke ofruar një dhuratë të pasur të dhënash që ndihmon të lundroj nëpër qytete dhe fshatra. Google M

Samsung prezanton telefonin e ri

Telefonët Fan Edition nga Samsung janë dizajnuar për eliminuar hendekun mes rangut të lartë Galaxy S dhe Note dhe atij të mesëm Galaxy A. Ndryshe nga dy modelet e fundit të smartfonëve prezan

Facebook paralajmëron mbylljen në Evropë

Facebook thotë se mund të ndalojë përdorimin e aplikacionit Facebook dhe Instagam në Evropë falë rregullave të reja të privatësisë, të cilat ndikojnë mënyrën sesi rrjeti social transfer

Sony jep lajmin e hidhur për PlayStation 5

Sony ka konfirmuar se PlayStation 5 nuk do të mbështesë lojërat e PS4, PS3, PS2 ose të gjeneratës së parë, përkundër se është spekuluar se do ndodh një gjë e tillë. Entuziastët e lojë

Info Tjera