Tech http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/10/475332237-100253096-large.jpg

Cila markë e telefonëve është më e besueshme, lista do ju befasojKompania Counterpoint ka bërë një “listë besimi”, e cila rendit të gjithë prodhuesit e celularëve Android.

Ato renditen bazuar në katër kritere – softueri, siguria, cilësia e ndërtimit dhe përdorimi i tij.

Siç është theksuar nga kompania Counterpoint, softueri dhe azhurnimet e sigurisë për telefonat Android janë një segment kritik sepse, për shkak të pandemisë, shumë më tepër njerëz po përdorin internetin për të punuar nga shtëpia.

Për të dytin vit radhazi, Nokia është në krye të kërkimeve të tyre në ofrimin e mbështetjes për klientët në këto dy aspekte, dhe deri në 98% e prodhuesve nuk ofrojnë azhurnime të qëndrueshme të programeve dhe programeve të sigurisë.

Duhet të plotësohen disa kritere në mënyrë që prodhuesit të jenë në këtë listë sa më shumë që të jetë e mundur: përveç softuerit dhe azhurnimeve të sigurisë, testohet rezistenca, gërvishtjetm provat termike, rëniet etj.

Në vendin e dytë në “listën e besimit” është OnePlus, ndjekur nga Samsung, Realme, Xiaomi dhe Huawei.

10-të më të mirat plotësohen nga Oppo, Lenovo, LG dhe Vivo

Të fundit

Pse duhet të ndaloni së përdoruri Messenger-in e Facebook-ut?

Nëse jeni një nga 1.3 miliardë përdoruesit e këtij aplikacioni, paralajmëron media e Amerikës së Veriut, një problem i ri dhe serioz mund t’ju bindë ta braktisni atë. “Të gjithë e dim

Gabimisht hodhi në mbeturina hard-diskun që ruante bitcoin në vlerë prej 280 milionë dollarëve

Një britanik i cili rastësisht ka hedhur hard diskun brenda të cilit kishte bitcoin, sërish i ka bërë thirrje autoriteteve lokale që ta lejojnë ta kërkojë në lokacionin e një deponie. Jame

Si ta pastroni tastierën e kompjuterit?

Është stina e vitit kur viruset përhapen dhe kur përpiqemi të mbroheni nga të gjitha bakteret e mundshme, pra mbase mu tash është koha e duhur që ta pastroni tastierën tuaj. Tingëllon e pab

Pritet dalja në shitje e një iPhone të ri për ata që kanë pak para

Apple mund të hedhë së shpejti në treg një iPhone të lirë dhe të vogël të ndërtuar posaçërisht për fansat me buxhet të ulët. Versioni i këtij viti i iPhone SE mund të dalë pas disa

Vjen modeli i ri i Surface Pro

Microsoft përditësoi linjën Surface Pro me një model Surface Pro 7 Plus i cili do të shitet vetëm për bizneset dhe shkollat. Ndërsa dizajni dhe ekrani janë të njëjtët me Surface Pro 7, Mic

Valë e regjistrimeve në ‘Signal’, pasi Elon Musk kërkoi që ndjekësit “të largohen nga WhatsApp”

WhatsApp, aplikacioni i mesazheve të koduara që shet veten si një shërbim i përqendruar në privatësi po ndryshon kushtet e tij të shërbimit dhe po i detyron përdoruesit të ndajnë të dhën

Info Tjera