Tech http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/05/Android-12-logo-on-Google-Pixel-3-2-1200x675-1.jpg

Cilët telefona do të marrin Android 12Google lançoi ditën e djeshme programin eksperimental të Android 12 duke detajuar ndryshimet e pritura për versionin e ardhshëm madhor të sistemit operativ.

Ndërsa lançimi publik i sistemit operativ është ende larg, kompania si gjithnjë u jep përdoruesve të avancuar dhe entuziastëve një shans për të provuar të rejat përpara të tjerëve.

Ndërtimet eksperimentale beta janë më stabile sesa ato që ofrohet për zhvilluesit në fazat e hershme edhe pse kanë problemet e tyre gjithashtu.

Google tha se programi Android 12 beta është i disponueshëm për 20 modele smartfonësh nga 11 prodhues të ndryshëm.

Por procesi i instalimit ndryshon nga një pajisje tek tjetra dhe përdoruesit duhet të ndjekin udhëzimet e kompanisë.

Mëposhtë keni një listë të smartfonëve që janë pjesë e programit beta të Android 12:

Google Pixel 5
Google Pixel 4a 5G
Google Pixel 4a
Google Pixel 3
Google Pixel 3 XL
Google Pixel 3a
Google Pixel 3a XL
Asus Zenfone 8
OnePlus 9
OnePlus 9 Pro
OPPO Find X3 Pro
Realme GT (China)
Nokia X20
Sharp
TCL 20 Pro 5G
Tecno Camon 17
Vivo iQOO 7
Xiaomi Mi 11 Ultra
Xiaomi Mi 11
Xiaomi Mi 11i
Xiaomi Mi 11X Pro
ZTE Axon Ultra 5G

Nëse keni një prej smartfonëve të lartpërmendur, më shumë detaje rreth instalimit gjeni në uebsajtin e Android 12 beta.

Rikthimi në Android 11 do të fshijë çdo gjë në telefonin tuaj.

Të fundit

Në këtë vend i jepet fund përdorimit të teknologjisë 3G

Gjermania i jep fund telefonisë mobile 3G, e njohur gjithashtu si UMTS. “Telefonica O2” ka njoftuar se në korrik do të fillojë fikjen e rrjetit të saj 3G në rajonet e para, që do të përfu

Firefox me ridizajnimin më të madh të bërë deri më tani

Ashtu siç ishte paralajmëruar disa muaj më parë, ridizajnimi masiv i shfletuesit Firefox ka mbërritur tashmë. Mozilla thotë se dizajni i ri redukton shpërqendrimet, klikimet shtesë apo koha e

Samsungu nis prodhimin e modeleve të reja të palosshme

Telefonat e rinj të palosshëm nga Samsungu – Galaxy Z Flip 3 dhe Galaxy Z Fold 3 – pritet të lansohen në muajin gusht të këtij viti. Kompania tashmë raportohet se ka nisur prodhimin në mas

Microsoft po përpiqet në çdo mënyrë të “shtyjë” Edge

Beteja midis Google Chrome dhe Microsoft Edge vazhdon – Microsoft tani po ju ofron para për të përdorur Edge. Internet Explorer ka hyrë në histori dhe është zëvendësuar nga Microsoft Edge,

Ndryshimet që pritet t’i ketë Outlook

Microsofti do të dërgojë përditësimin më të madh në Outlook prej një dekade dhe është padyshim ndryshimi më drastik i Outlook për Windows që prej debutimit më 1997. Ndryshimet përqendr

MacBook Pro vjen në muajin e ardhshëm

Apple kohët e fundit njoftoi se ngjarja e saj kryesore WWDC 2021 do të zhvillohet më 7 qershor dhe tani duket sikur MacBook Pro i ri me një procesor të ri nga Apple Silicon do të lansohet në WW

Info Tjera