Tech http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/05/Android-12-logo-on-Google-Pixel-3-2-1200x675-1.jpg

Cilët telefona do të marrin Android 12Google lançoi ditën e djeshme programin eksperimental të Android 12 duke detajuar ndryshimet e pritura për versionin e ardhshëm madhor të sistemit operativ.

Ndërsa lançimi publik i sistemit operativ është ende larg, kompania si gjithnjë u jep përdoruesve të avancuar dhe entuziastëve një shans për të provuar të rejat përpara të tjerëve.

Ndërtimet eksperimentale beta janë më stabile sesa ato që ofrohet për zhvilluesit në fazat e hershme edhe pse kanë problemet e tyre gjithashtu.

Google tha se programi Android 12 beta është i disponueshëm për 20 modele smartfonësh nga 11 prodhues të ndryshëm.

Por procesi i instalimit ndryshon nga një pajisje tek tjetra dhe përdoruesit duhet të ndjekin udhëzimet e kompanisë.

Mëposhtë keni një listë të smartfonëve që janë pjesë e programit beta të Android 12:

Google Pixel 5
Google Pixel 4a 5G
Google Pixel 4a
Google Pixel 3
Google Pixel 3 XL
Google Pixel 3a
Google Pixel 3a XL
Asus Zenfone 8
OnePlus 9
OnePlus 9 Pro
OPPO Find X3 Pro
Realme GT (China)
Nokia X20
Sharp
TCL 20 Pro 5G
Tecno Camon 17
Vivo iQOO 7
Xiaomi Mi 11 Ultra
Xiaomi Mi 11
Xiaomi Mi 11i
Xiaomi Mi 11X Pro
ZTE Axon Ultra 5G

Nëse keni një prej smartfonëve të lartpërmendur, më shumë detaje rreth instalimit gjeni në uebsajtin e Android 12 beta.

Rikthimi në Android 11 do të fshijë çdo gjë në telefonin tuaj.

Të fundit

NASA me mision në hapësirë

Një anije kozmike do të niset në hapësirë me një mision të veçantë; zbulimin e fosileve të Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në orbitën e Jupiterit për të studiuar dy grupe ast

Simfonia e 10-të e Beethovenit përfundohet nga inteligjenca artificiale

Algoritmet janë pjesë e jetës sonë të përditshme. Qoftë tek ecja me automjet, në botën e punës e të tjera, pa inteligjencë artificiale shumë gjëra njeriu nuk bën dot më. Në këtë dre

Fluturimi me balonë hapësinore nis nga viti 2024

Balonat kanë hyrë në garën e turizmit hapësinor, pasi kompania e teknologjisë World View bëri me dije se ka ndërtuar balonën, e cila do të mund të na dërgojë përtej Tokës, në një lart

Disa truke që do t’iu ndihmojnë të harxhoni më pak energji elektrike

Askush nuk do të harxhojë para të tepërta për energjinë elektrike. E vërteta është që thuajse të gjitha paisjet, edhe kur nuk janë në punë, por vazhdojnë të jenë në prizë, harxhojn

Në këtë vend i jepet fund përdorimit të teknologjisë 3G

Gjermania i jep fund telefonisë mobile 3G, e njohur gjithashtu si UMTS. “Telefonica O2” ka njoftuar se në korrik do të fillojë fikjen e rrjetit të saj 3G në rajonet e para, që do të përfu

Firefox me ridizajnimin më të madh të bërë deri më tani

Ashtu siç ishte paralajmëruar disa muaj më parë, ridizajnimi masiv i shfletuesit Firefox ka mbërritur tashmë. Mozilla thotë se dizajni i ri redukton shpërqendrimet, klikimet shtesë apo koha e

Info Tjera