Tech http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/03/iphone-13-concept.jpg

Detaje të reja për iPhone 13Linja e re e Apple duhet të mbërrijë në katër modele, me nivel më të vogël dhe ekran 120 Hz.

iPhone 13 mund të vjen në treg me një bateri më të madhe, për kënaqësinë e konsumatorëve.

Kjo është një nga më të parashikimeve të fundit nga analisti Ming-Chi Kuo, i famshëm për të bërë parashikime në lidhje me Apple.

Kuo gjithashtu beson se gjenerata e ardhshme do të ketë një ekran 120 Hz.

Me rritjen e mundshme të madhësisë së përbërësit, celularët e rinj të Apple duhet të jenë më të rëndë se paraardhësit.

Aktualisht, modelet Pro dhe Pro Max të linjës iPhone 12 peshojnë përkatësisht 187 dhe 226 gram.

Kuo thotë se gjenerata e re duhet të sjellë katër modele dhe ekrane me të njëjtën madhësi si ato të linjës iPhone 12.

Prandaj, versioni Mini prej 5.4 inç duhet të kthehet për një vit tjetër, edhe pse nuk ka gjeneruar aq shumë kërkesa.

Të katër modelet e brezit të ri duhet të sjellin një nivel të konsiderueshëm të reduktuar dhe versionet iPhone 13 Pro dhe iPhone 13 Pro Max duhet të kenë një ekran me teknologji LTPO, duke qenë më efikas në energji dhe me mbështetje për 120 Hz.

Sa i përket fotografisë, Kuo beson se stabilizimi i imazhit me zhvendosjen e sensorit i pranishëm në iPhone 12 Pro Max duhet të zgjerohet në të gjithë linjën e iPhone 13.

Pritet gjithashtu që modelet Pro dhe Pro Max të arrijnë me një sensor të azhurnuar ultrawide, me hapje më e lartë se f / 1.8 dhe fokusi automatik.

Të fundit

Apple sjell ndryshime të mëdha te kamera e iPhonet të ri

Seria e iPhonëve e vitit 2022 do të përjetojë ndryshime të mëdha në sistemin e kamerës, sipas analistit të njohur Ming-chi Kuo në një letër drejtuar investitorëve, raportojnë mediumet

Twitter kishte plane për blerjen e Clubhouse për 4 miliardë dollarë

Twitter zhvilloi bisedime me Clubhouse rreth një blerje të mundshme të platformës dhe rrjetit social për audio, me një vlerë të një marrëveshje diku rreth 4 miliardë dollarë, thuhet sipas

Bëhuni gati për një Windows të ri

Një prej insajderëve më të shquar të Microsoft la të kuptohej ditën e Marte për një cicërime në rrjetin social Twitter se një version i ri i Windows po vjen. Megjithatë përveç një kome

Ofertë 20 miliardë dollarëshe për blerjen e gjigantit japonez

Konglomerati japonez, Toshiba, ka marrë një ofertë blerjeje nga një fond privat britanik nga një marrëveshje që mund të vlejë rreth 20 miliardë dollarë apo 14.5 miliardë funte. Aksionit e

NASA ngre në mars dronin 85 milionë dollarësh

Sonda Perseverance ka lëshuar në tokën e Marsit një helikopter që mban emrin Ingenuity, ndërsa NASA përgatitet për fluturimin e parë në Planetin e Kuq. Testi i parë i dronit që ka kushtuar

Facebook vjen me ndryshimet e reja

Facebook ka nisur një menu të re që lejon profilet personale, publike dhe të faqeve që të kufizojnë përdoruesit nga futja e komenteve. “Ndryshimi i audiencës që mund të komentojë në nj

Info Tjera