Tech http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/01/samsung.png

Dikur u tall me Apple, tash edhe Samsung Galaxy S21 duhet të vijë pa mbushësTë enjten, 14 janar, Samsung do të prezantojë telefonin inteligjent të saj të ri Galaxy S21. Detajet teknike të këtij telefoni tashmë i kemi të njohura. Por tani ka edhe informacione të reja rreth asaj që gjendet në kuti.

Samsung mund të bëjë të njëjtën gjë si Apple dhe të paketojë telefonin, pa ngarkuesin e tij.

Duhet të përfshihet vetëm një kabllo USB-C.

Të paktën kjo është ajo që shkroi Ishan Agarwal në një shkrim në Twitter, i cili që atëherë është fshirë dhe raportuar nga GSMArena.

Apple erdhi pa karikues për herë të parë me iPhone 12, dhe Xiaomi me Mi 11 gjithashtu.

Këto hapa shpesh justifikohen me kursimin e burimeve dhe mbrojtjen e mjedisit.

Sidoqoftë, nuk mund të mohohet që kompanitë po kursejnë kostot e prodhimit dhe po gjenerojnë të ardhura shtesë duke shitur karikues.

Samsung u tall me lëvizjen e Apple përmes mediave sociale në atë kohë dhe vuri në dukje në një postim në Facebook që karikuesi ishte i përfshirë me celularët në shtëpi. Sidoqoftë, postimi u fshi më vonë.

Të fundit

E pabesueshme sasia e energjisë elektrike që nevojitet për të prodhuar Bitcoin

Nxjerrja e Bitcoin në të gjithë botën konsumon një sasi të energjisë elektrike të barabartë me nevojat e të gjithë Argjentinës. Të dhënat u komunikuan disa ditë më parë nga një ekip

15 telefonat me jetëgjatësinë më të mirë të baterisë

Ueb faqja e njohur për teknologji Tom’s Guide ka publikuar një listë të telefonave me jetëgjatësinë më të mirë të baterisë. Jetëgjatësia e baterisë është gjithnjë në fokusin e shu

Njihuni me telefonët e fundit që do ti sjellë Xiaomi

Xiaomi ka zbuluar zyrtarisht specifikimet e pajisjeve Redmi Note 10, të cilat i ka dizajnuar të jenë ndër smartphonet më të përparuar të këtij viti. Ndër modelet më të spikatura të këtyr

Instagram publikon një risi interesante

Ky është një funksion i quajtur “Dhoma të Drejtpërdrejta” dhe lejon deri në katër pjesëmarrës në një “thirrje video të drejtpërdrejtë”, në vend të dy paraardhësve. Sipas rapor

Detaje të reja për iPhone 13

Linja e re e Apple duhet të mbërrijë në katër modele, me nivel më të vogël dhe ekran 120 Hz. iPhone 13 mund të vjen në treg me një bateri më të madhe, për kënaqësinë e konsumatorëve.

Bill Gates tregon arsyen pse përdor një telefon Android para iPhone

Bill Gates zbuloi se ai ende preferon të përdorë një telefon Android para atij iPhone. Gjatë një interviste të fundit në aplikacionin “Clubhouse”, ai shpjegoi se prodhuesit e Android janë

Info Tjera