Tech http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/04/auto_850x600_FBSHQ16193347731619335087.jpg

Facebook nxit shqiptarët që të votojnëRrjeti social më i madh në botë, Facebook, i ka dedikuar një opsion të veçantë votimeve në Shqipëri.

Kështu, që në mëngjes herët, Facebook ofron për të gjithë mundësinë për të treguar se kanë votuar.

Ndërkohë, për të gjithë ata që kërkojnë informacione më të detajuara për votimet në vend, mund t’i marrin përmes një dritareje tjetër në FB.

Kujtojmë se FB u angazhua që në fillim të fushatës në Shqipëri, duke kërkuar transparencë për reklamat politike.

Por po ashtu janë dhjetëra-mijëra dollarë që janë shpenzuar në këtë rrjet nga kandidatët dhe partitë politike shqiptare, duke shënuar një rekord në historinë politike shqiptare.

Të fundit

Në këtë vend i jepet fund përdorimit të teknologjisë 3G

Gjermania i jep fund telefonisë mobile 3G, e njohur gjithashtu si UMTS. “Telefonica O2” ka njoftuar se në korrik do të fillojë fikjen e rrjetit të saj 3G në rajonet e para, që do të përfu

Firefox me ridizajnimin më të madh të bërë deri më tani

Ashtu siç ishte paralajmëruar disa muaj më parë, ridizajnimi masiv i shfletuesit Firefox ka mbërritur tashmë. Mozilla thotë se dizajni i ri redukton shpërqendrimet, klikimet shtesë apo koha e

Samsungu nis prodhimin e modeleve të reja të palosshme

Telefonat e rinj të palosshëm nga Samsungu – Galaxy Z Flip 3 dhe Galaxy Z Fold 3 – pritet të lansohen në muajin gusht të këtij viti. Kompania tashmë raportohet se ka nisur prodhimin në mas

Microsoft po përpiqet në çdo mënyrë të “shtyjë” Edge

Beteja midis Google Chrome dhe Microsoft Edge vazhdon – Microsoft tani po ju ofron para për të përdorur Edge. Internet Explorer ka hyrë në histori dhe është zëvendësuar nga Microsoft Edge,

Ndryshimet që pritet t’i ketë Outlook

Microsofti do të dërgojë përditësimin më të madh në Outlook prej një dekade dhe është padyshim ndryshimi më drastik i Outlook për Windows që prej debutimit më 1997. Ndryshimet përqendr

MacBook Pro vjen në muajin e ardhshëm

Apple kohët e fundit njoftoi se ngjarja e saj kryesore WWDC 2021 do të zhvillohet më 7 qershor dhe tani duket sikur MacBook Pro i ri me një procesor të ri nga Apple Silicon do të lansohet në WW

Info Tjera