Tech http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/08/Oneplus-Clover-mobile-1024x576.jpeg.jpg

Gati telefoni me baterinë më jetëgjatëOnePlus do të lansojë një telefon të mençur të ri me një bateri 6,000 mAH.

Pajisja me emrin ‘Clover’ ka një kamerë të trefishtë dhe një bateri me një kapacitet prej 6,000 mAh.

Bateria zgjatë dy ditë të plota sipas kapacitetit që ka, ndërsa fuqia e mbushjes së baterisë është specifikuar si 18 vat.

Pajisja do të dalë në treg në të gjithë botën, çmimi i të cilit do të jetë në intervalin prej 200 dollarë, i cili aktualisht është pothuajse 170 euro.

Jetëgjatësia e baterisë është bërë e mundur edhe nga komponentët e kursimit të energjisë.

Pajisja duhet të ketë një diagonale të ekranit prej 6.52 inç me një rezolucion prej 720 x 1.560 piksel.

Përveç kësaj, ekziston një sensor i gjurmëve të gishtërinjve në anën e pasme.

Të fundit

Ndryshon Google Maps

Google Maps tashmë është një aplikacion i domosdoshëm celular për shumë udhëtarë, duke ofruar një dhuratë të pasur të dhënash që ndihmon të lundroj nëpër qytete dhe fshatra. Google M

Samsung prezanton telefonin e ri

Telefonët Fan Edition nga Samsung janë dizajnuar për eliminuar hendekun mes rangut të lartë Galaxy S dhe Note dhe atij të mesëm Galaxy A. Ndryshe nga dy modelet e fundit të smartfonëve prezan

Facebook paralajmëron mbylljen në Evropë

Facebook thotë se mund të ndalojë përdorimin e aplikacionit Facebook dhe Instagam në Evropë falë rregullave të reja të privatësisë, të cilat ndikojnë mënyrën sesi rrjeti social transfer

Sony jep lajmin e hidhur për PlayStation 5

Sony ka konfirmuar se PlayStation 5 nuk do të mbështesë lojërat e PS4, PS3, PS2 ose të gjeneratës së parë, përkundër se është spekuluar se do ndodh një gjë e tillë. Entuziastët e lojë

Mark Zuckerberg adhurues i madh i Samsung

Samsung dhe Facebook kanë qenë partnerë në projekte të ndryshme për një kohë të gjatë. Tani, CEO i Facebook ka zbuluar se ai është një adhurues i madh i telefonave inteligjentë të Samsu

YouTube do testoj rivalin e TikTok

YouTube ka njoftuar se do të testojë një version beta në Indi për të rivalizuar aplikacionin popullor të videove TikTok. Platforma e re e quajtur YouTube Shorts, do të kufizojë videot në 15

Info Tjera