Tech http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/11/pasted-image-0-1.png

Gjashtë shenjat që tregojnë se telefoni juaj mund të jetë hakuarTelefonat celularë janë kthyer në një pjesë të pazëvëndësueshme për njerëzit, mund të themi në një ditar që mabn gjithçka.

Shumë të dhëna të rëndësishme ka në këto pajisje, kështu që siguria e tyre nuk do të rrezikohej.

Këto janë gjashtë shenjat më të zakonshme që shfaqen kur dikush ka hakuar telefonin tuaj.

Ndizet vet – Nuk ka asnjë arsye që telefoni juaj të fiket dhe ndizet, nëse gjithçka është në rregull.

Kështu që, vini re se nëse ai ndalet dhe ndizet vet, mund të jetë një shenjë që telefoni juaj është “infektuar” me një virus, ose që është hakuar.

Ju nuk mund ta fikni – Pamundësia për të fikur telefonin është një tjetër shenjë që telefoni mund të jetë hakuar.

Në vend që të fiket kur zgjidhni atë opsion, ai shpesh do të hapë aplikacione të ndryshme.

Nxehet shpejt – Telefoni shpesh nxehet shpejt kur karikohet.

Edhe pse nuk është një shenjë veçanërisht e mirë, nëse është e vetmja situatë kur temperatura e tij rritet, atëherë nuk keni pse të shqetësoheni.

Sidoqoftë, nëse vëreni se nxehet dhe kur nuk po e përdorni ose nëse po përdorni disa aplikacione themelore, siguria juaj mund të rrezikohet.

Të fundit

Pse duhet të ndaloni së përdoruri Messenger-in e Facebook-ut?

Nëse jeni një nga 1.3 miliardë përdoruesit e këtij aplikacioni, paralajmëron media e Amerikës së Veriut, një problem i ri dhe serioz mund t’ju bindë ta braktisni atë. “Të gjithë e dim

Gabimisht hodhi në mbeturina hard-diskun që ruante bitcoin në vlerë prej 280 milionë dollarëve

Një britanik i cili rastësisht ka hedhur hard diskun brenda të cilit kishte bitcoin, sërish i ka bërë thirrje autoriteteve lokale që ta lejojnë ta kërkojë në lokacionin e një deponie. Jame

Si ta pastroni tastierën e kompjuterit?

Është stina e vitit kur viruset përhapen dhe kur përpiqemi të mbroheni nga të gjitha bakteret e mundshme, pra mbase mu tash është koha e duhur që ta pastroni tastierën tuaj. Tingëllon e pab

Pritet dalja në shitje e një iPhone të ri për ata që kanë pak para

Apple mund të hedhë së shpejti në treg një iPhone të lirë dhe të vogël të ndërtuar posaçërisht për fansat me buxhet të ulët. Versioni i këtij viti i iPhone SE mund të dalë pas disa

Vjen modeli i ri i Surface Pro

Microsoft përditësoi linjën Surface Pro me një model Surface Pro 7 Plus i cili do të shitet vetëm për bizneset dhe shkollat. Ndërsa dizajni dhe ekrani janë të njëjtët me Surface Pro 7, Mic

Valë e regjistrimeve në ‘Signal’, pasi Elon Musk kërkoi që ndjekësit “të largohen nga WhatsApp”

WhatsApp, aplikacioni i mesazheve të koduara që shet veten si një shërbim i përqendruar në privatësi po ndryshon kushtet e tij të shërbimit dhe po i detyron përdoruesit të ndajnë të dhën

Info Tjera