Tech http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/10/android-google.jpg

Google lëshon një azhurnim të ri në platformën AndroidKarakteristika vjen si një azhurnim i hyrjes në funksionin e tij të Transkriptimit të Drejtpërdrejtë që regjistron dhe shkruan automatikisht audion ose fjalimin tjetër që dëgjon telefoni.

Transkripti i drejtpërdrejtë tani është në gjendje të dëgjojë tinguj të tjerë, duke përfshirë alarme tymi, alarme zjarri, sirena, foshnje që qajnë, zile e derës, qentë që lehin, ujë të rrjedhshëm, njerëz që trokasin në dyer.

Përdoruesit më pas lajmërohen për ngjarjen përmes një njoftimi, blicit të kamerës ose dridhjes.

Një veçori kohore gjithashtu lejon përdoruesit të lëvizin nëpër ngjarjet e mëparshme gjatë ditës, duke treguar të gjithë tingujt që ka zbuluar në orët e fundit.

Njoftimet zanore përdorin të mësuarit në makinë, por funksionojnë plotësisht jashtë pajisjes, në mënyrë që informacioni të mos ndahet diku tjetër.

Përdor mikrofonin e telefonit për të njohur deri në dhjetë zhurma të ndryshme.

Transkriptimi i drejtpërdrejtë gjithashtu mund të dëgjojë mbi 30 ngjarje të shëndosha, thotë Google.

Të fundit

Mësohet data e lansimit të telefonit të rrotullueshëm nga LG

Kompania për prodhimin e telefonave të mençur LG ka paralajmëruar dy projekte të reja që do ti shpalos vitin e ardhshëm. Fjala është për Rainbow dhe B Project. I pari pritet të jetë një v

Cila markë e telefonëve është më e besueshme, lista do ju befasoj

Kompania Counterpoint ka bërë një “listë besimi”, e cila rendit të gjithë prodhuesit e celularëve Android. Ato renditen bazuar në katër kritere – softueri, siguria, cilësia e

Tinder lëshon aplikacionin me video

Tinder ka lansuar opsionin e ri “Face to Face”, përmes së cilit mund të bisedoni me kamerë. Që prej sot, njerëzit do mund të kenë “takime” përmes videos, pasi që rrethanat tani janë

Samsung Galaxy S21 – telefon me performancë më të mirë

Nëse thashethemet duhet të besohen, Samsung Galaxy S21 (i njohur edhe si Galaxy S30) mund të jetë me ne që në Janar, kështu që mbase nuk është për t’u habitur që rrjedhjet vazhdojnë të

Instagram u mundëson krijuesve një mënyrë të re për të bërë para

Krijuesit e Instagram tani kanë më shumë mënyra për të bërë para. Përmes platformës tani influencerët mund të shesin simbole gjatë transmetimeve live, një testim i cili po zgjerohet edhe

iPhone 12 pritet ti zhgënjej blerësit me këtë problem

Të gjithë të pasionuarit e modelit të ri të Apple, iPhone12 nuk do të jenë të kënaqur me një informacion që këtyre ditëve është zbuluar. Ky model nuk pritet të ofroj lidhjen e dy SIM k

Info Tjera