Tech http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/02/unnamed.jpg

Google Photos vjen me përditësime të rejaEkosistemi i Google Photos është një nga projektet më të vjetra të Google dhe nuk do të zhduket si shumë prej aplikacioneve tjera të dështuara të kësaj kompanie (më i fundit është Google Stadia).

Google ka njoftuar se po hap një seri të re të karakteristikave premium për përdoruesit e Photos në Android, ku u zbulua se një editor i ri për video do të jetë në dispozicion për përdoruesit e Android dhe iOS.

Sipas Google, ka të paktën 30 kontrolle të disponueshme në editorin e ri të videove. Të gjitha këto veçori të reja të redaktimit të videos janë tashmë të disponueshme në Google Photos në iOS dhe do të vendosen në shumicën e përdoruesve të Android në javët e ardhshme, raporton PhoneArena.

Google Photos është aplikacion që përdoret edhe në platformën Android apo iOS.

Të fundit

E pabesueshme sasia e energjisë elektrike që nevojitet për të prodhuar Bitcoin

Nxjerrja e Bitcoin në të gjithë botën konsumon një sasi të energjisë elektrike të barabartë me nevojat e të gjithë Argjentinës. Të dhënat u komunikuan disa ditë më parë nga një ekip

15 telefonat me jetëgjatësinë më të mirë të baterisë

Ueb faqja e njohur për teknologji Tom’s Guide ka publikuar një listë të telefonave me jetëgjatësinë më të mirë të baterisë. Jetëgjatësia e baterisë është gjithnjë në fokusin e shu

Njihuni me telefonët e fundit që do ti sjellë Xiaomi

Xiaomi ka zbuluar zyrtarisht specifikimet e pajisjeve Redmi Note 10, të cilat i ka dizajnuar të jenë ndër smartphonet më të përparuar të këtij viti. Ndër modelet më të spikatura të këtyr

Instagram publikon një risi interesante

Ky është një funksion i quajtur “Dhoma të Drejtpërdrejta” dhe lejon deri në katër pjesëmarrës në një “thirrje video të drejtpërdrejtë”, në vend të dy paraardhësve. Sipas rapor

Detaje të reja për iPhone 13

Linja e re e Apple duhet të mbërrijë në katër modele, me nivel më të vogël dhe ekran 120 Hz. iPhone 13 mund të vjen në treg me një bateri më të madhe, për kënaqësinë e konsumatorëve.

Bill Gates tregon arsyen pse përdor një telefon Android para iPhone

Bill Gates zbuloi se ai ende preferon të përdorë një telefon Android para atij iPhone. Gjatë një interviste të fundit në aplikacionin “Clubhouse”, ai shpjegoi se prodhuesit e Android janë

Info Tjera