Tech http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/10/iPhone-1-770x433-1.png

iPhone 12 mini nuk do të jetë i njëjtë me modelet tjeraiPhone 12, 12 Pro dhe 12 Pro Max do të arrijnë shpejtësinë maksimale të karikimit pa tel prej 15W ndërsa iPhone 12 mini do të arrijë shpejtësinë maksimale prej 12W.

Shpejtësitë aktuale do të ndryshojnë nga një numër faktorësh duke përfshirë temperaturën, karikimin aktual të baterisë dhe aktivitetin e sistemit.

Dokumenti mbështetës rekomandon të përdorni të paktën një karikues 20W USB-C për shpejtësi optimale të karikimit prej [email protected] ose [email protected] dhe më e lartë për tre iPhone 12 të nivelit më të lartë, dhe të paktën [email protected] për të arritur shpejtësinë maksimale në iPhone 12 mini.

Rekomandohet gjithashtu që së pari të lidhni karikuesin MagSafe në energji para se të lidhni një iPhone 12.

Nëse e lidhni iPhone përpara se të lidhni karikuesin MagSafe, ai do të vendoset në një rrymë më të ulët derisa ta hiqni për tre sekonda – kjo do të sigurojë shpejtësinë maksimale të ngarkimit.

Karikuesi MagSafe do të vendosë në dalje 7.5W kur karikon AirPods, dhe ndoshta edhe më ngadalë nëse është një pajisje e përputhshme me Qi.

IPhone 12 Mini dhe iPhone 12 Pro Max nuk janë ende në shitje.

Ata do të bëhen të disponueshëm duke filluar nga e Premtja më 6 Nëntor.

Ndërkohë, karikimi pa tel MagSafe është në dispozicion nga Apple për 39 dollarë.

Të fundit

Pse duhet të ndaloni së përdoruri Messenger-in e Facebook-ut?

Nëse jeni një nga 1.3 miliardë përdoruesit e këtij aplikacioni, paralajmëron media e Amerikës së Veriut, një problem i ri dhe serioz mund t’ju bindë ta braktisni atë. “Të gjithë e dim

Gabimisht hodhi në mbeturina hard-diskun që ruante bitcoin në vlerë prej 280 milionë dollarëve

Një britanik i cili rastësisht ka hedhur hard diskun brenda të cilit kishte bitcoin, sërish i ka bërë thirrje autoriteteve lokale që ta lejojnë ta kërkojë në lokacionin e një deponie. Jame

Si ta pastroni tastierën e kompjuterit?

Është stina e vitit kur viruset përhapen dhe kur përpiqemi të mbroheni nga të gjitha bakteret e mundshme, pra mbase mu tash është koha e duhur që ta pastroni tastierën tuaj. Tingëllon e pab

Pritet dalja në shitje e një iPhone të ri për ata që kanë pak para

Apple mund të hedhë së shpejti në treg një iPhone të lirë dhe të vogël të ndërtuar posaçërisht për fansat me buxhet të ulët. Versioni i këtij viti i iPhone SE mund të dalë pas disa

Vjen modeli i ri i Surface Pro

Microsoft përditësoi linjën Surface Pro me një model Surface Pro 7 Plus i cili do të shitet vetëm për bizneset dhe shkollat. Ndërsa dizajni dhe ekrani janë të njëjtët me Surface Pro 7, Mic

Valë e regjistrimeve në ‘Signal’, pasi Elon Musk kërkoi që ndjekësit “të largohen nga WhatsApp”

WhatsApp, aplikacioni i mesazheve të koduara që shet veten si një shërbim i përqendruar në privatësi po ndryshon kushtet e tij të shërbimit dhe po i detyron përdoruesit të ndajnë të dhën

Info Tjera