Tech http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/09/iphone-12.jpg

iPhone 12 pritet ti zhgënjej blerësit me këtë problemTë gjithë të pasionuarit e modelit të ri të Apple, iPhone12 nuk do të jenë të kënaqur me një informacion që këtyre ditëve është zbuluar.

Ky model nuk pritet të ofroj lidhjen e dy SIM kartelave me rrjetin 5G.

Andaj, për të mundësuar lidhjen e telefonit me rrjetin më të shpejtë të internetit do të mundësohet vetëm në njërën SIM kartelë, përndryshe lidhja me dy karta SIM automatikisht do të bjerë iPhone të ri në shpejtësinë 4G.

“Kur përdorni dy rreshta në modalitetin Dual SIM, të dhënat 5G nuk mbështeten në asnjë rresht dhe do të bien përsëri në 4G LTE. Nëse klientët po përdorin vetëm eSIM dhe janë në një kompani 5G të mbështetur dhe në një plan shërbimi, ata do të kenë qasje 5G”.

Sipas spekulimeve, Apple do të përpiqet ta zgjidh këtë problem përmes azhurnimit të softuerit para fundit të vitit edhe pse mbetet të shihet nëse do të jetë me të vërtetë kështu.

Të fundit

Samsung ngacmon imagjinatën e adhuruesve me modelet që do t’i sjellë

Samsung ka ngacmuar në mënyrë indirekte fansat duke prezantuar dizajnet e dy pajisje eventuale. Në blogun e Samsung Display, kompania ka publikuar dy skica të pajisjeve të reja që mund të mbë

Samsung do të ofroj një opsion të ri në Galaxy S21

Gjigandi jug korean Samsung pritet të sjellë modelin e Galaxy S21. Por, ky model do të sjellë një mënyrë të lehtë për hapjen e tij. Derisa modelet tjera janë të krijuara për të mundësua

Rrjeti i madh me përditësime të reja

Facebook ka prezantuar përditësimet e fundit për përdoruesit e tij, të cilat kanë të bëjnë me festat e fundvitit dhe atë se çfarë i karakterizon më së shumti ato: dhurimin! Me ndryshimet

Snapchat ju ofron mundësinë të fitoni para

Snapchat thotë se në Spotlight do të shfaqen përmbajtje nga llogari private dhe personale si dhe yjet më të mëdhenj. Fitimet gjenerohen nga video të cilat duhet të aplikojnë për skemën dhe

YouTube me rregulla të reja për të gjithë ata që fitojnë para

YouTube ka rregulla të reja, të cilat krijuesit e përmbajtjes nuk ka gjasa t’i pëlqejnë. Gjegjësisht, kur një reklamë shfaqet në këtë platformë, ata në videon e të cilave janë reklama

Twitter sjellë ndryshime të reja

Twitter dëshiron të jetë më tepër sesa thjeshtë blloqe tekstesh prej 280 karakteresh. Ditën e martë rrjeti social prezantoi cicërimat që fshihen vetvetiu dhe paralajmëroi ardhjen e veçoriv

Info Tjera