Tech http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/02/CyVg4bf9L2fWWiec67kaZj.jpeg

iPhone i ri mund vjen me 1TB memorie të brendshmeSi çdo vit, Apple do të prezantojë një model të ri të telefonit në vjeshtë – iPhone 13 mbase.

Sigurisht, njoftimet dhe informacionet e brendshme tashmë kanë filluar të qarkullojnë në internet.

Pra, pak me ndrojtje, thuhet se iPhone 13 Pro mund të ketë një memorie të brendshme deri në 1TB (1 terabajt).

Nëse kjo bëhet e vërtetë, modeli i ri do të ketë dy herë më shumë memorie sesa vitin e kaluar.

iPhone i parë që kishte 512 GB memorie të brendshme ishte XS, dhe sipas GSM Arena, modeli bazë i këtij viti (iPhone 13) duhet të ketë të paktën 128 GB hapësirë ​​ruajtëse.

Të fundit

Detaje të reja për iPhone 13

Linja e re e Apple duhet të mbërrijë në katër modele, me nivel më të vogël dhe ekran 120 Hz. iPhone 13 mund të vjen në treg me një bateri më të madhe, për kënaqësinë e konsumatorëve.

Bill Gates tregon arsyen pse përdor një telefon Android para iPhone

Bill Gates zbuloi se ai ende preferon të përdorë një telefon Android para atij iPhone. Gjatë një interviste të fundit në aplikacionin “Clubhouse”, ai shpjegoi se prodhuesit e Android janë

Versioni i fundit i Telegram ju shtyn të ikni nga WhatsApp

Telegram ka qenë një prej aplikacioneve të para që ka lejuar fshirjen manuale të mesazheve që shkëmbeni në platformë në të dy anët e komunikimit. Megjithatë me përditësimin e fundit Tel

Twitter planifikon lejimin e disa postimeve me pagesë

Rrjeti social Twitter njoftoi se do t’iu mundësojë përdoruesve t’i bëjnë me pagesë postimet me përmbajtje ekskluzive. Veçoria e re do të quhet Super Followers, apo Super Ndjekës. Për t

Elon Musk nis misionin e tij për të kolonizuar “planetin e kuq”

Elon Musk ka zbuluar se një raketë SpaceX e krijuar për të çuar njerëzit në Mars mund të uudhëtojë në qiell në ditët në vijim. Në status të Dielën, miliarderi tha se prototipi i fundi

Google Maps me risi

Pas një pritjeje të gjatë Google Maps do të marrë opsionin e shumë kërkuar në Android, Dark Mode. Kompania ditën e sotme lajmëroi se ky opsion që është në testim që prej Shtatorit 2020

Info Tjera