Tech http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/03/Motorola-Moto-G50-1-e1616616288878.jpg

Jeni kurioz të dini si duket Motorola Moto G50?!Motorola Moto G50 kohët e fundit u shfaq në listimet e TENAA, e aty gjithashtu u zbuluan pamjet e pajisjes.

Pajisja ka tre kamera në pjesën e pasme dhe një ekran të sheshtë LCD me një prerje në pjesën e përparme.

Moto G50, i njohur gjithashtu me emrin e koduar si Motorola Ibiza, pritet të vijë në variantet blu dhe gri.

Paneli në pjesën e pasme do të ketë gjithashtu një sensor të gjurmës së gishtave, ndërsa butonat e energjisë, zërit dhe asistentit të Google do të vendosen në të djathtë të sipërme të kornizës.

Moduli i kamerës në pjesën e pasme ka një mbishkrim që shkruan “48 MP QUAD PIXEL”.

Njëri prej pasqyrave tregon gjithashtu pjesën e poshtme të pajisjes, ku duket porti për audio me 3.5 mm, si dhe porti dhe mikrofoni USB-C.

Kur bëhet fjalë për specifikimet, ne e dimë që Motorola Moto G50 do të përdorë Android 11 që nga fillimi dhe do të ketë një bateri 5000mAh me mbështetje për mbushje me 10W.

Të fundit

NASA me mision në hapësirë

Një anije kozmike do të niset në hapësirë me një mision të veçantë; zbulimin e fosileve të Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në orbitën e Jupiterit për të studiuar dy grupe ast

Simfonia e 10-të e Beethovenit përfundohet nga inteligjenca artificiale

Algoritmet janë pjesë e jetës sonë të përditshme. Qoftë tek ecja me automjet, në botën e punës e të tjera, pa inteligjencë artificiale shumë gjëra njeriu nuk bën dot më. Në këtë dre

Fluturimi me balonë hapësinore nis nga viti 2024

Balonat kanë hyrë në garën e turizmit hapësinor, pasi kompania e teknologjisë World View bëri me dije se ka ndërtuar balonën, e cila do të mund të na dërgojë përtej Tokës, në një lart

Disa truke që do t’iu ndihmojnë të harxhoni më pak energji elektrike

Askush nuk do të harxhojë para të tepërta për energjinë elektrike. E vërteta është që thuajse të gjitha paisjet, edhe kur nuk janë në punë, por vazhdojnë të jenë në prizë, harxhojn

Në këtë vend i jepet fund përdorimit të teknologjisë 3G

Gjermania i jep fund telefonisë mobile 3G, e njohur gjithashtu si UMTS. “Telefonica O2” ka njoftuar se në korrik do të fillojë fikjen e rrjetit të saj 3G në rajonet e para, që do të përfu

Firefox me ridizajnimin më të madh të bërë deri më tani

Ashtu siç ishte paralajmëruar disa muaj më parë, ridizajnimi masiv i shfletuesit Firefox ka mbërritur tashmë. Mozilla thotë se dizajni i ri redukton shpërqendrimet, klikimet shtesë apo koha e

Info Tjera