Tech http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/09/youtube-dollars.jpg

Kanalet e “YouTube”-it më të klikuara dhe që fituan më së shumti gjatë vitit 2020Ndërsa viti kalendarik po mbaron, shumat e parave që YouTubers më të famshëm fituan në vitin 2020 janë zbuluar.

Në krye të listës është nëntë vjeçari Ryan Kaji, i cili fitoi më shumë se 30 milionë euro gjatë vitit 2020 për videon me titull “Ryan World”, shkruan MARCA.

Më poshtë janë numrat për 10 videot më të klikuara të kanalit YouTube që fituan më së shumti këtë vit, sipas Forbes.

Jeffree Star

Të ardhurat: 16.5 milionë euro
Shikime: 600 milionë
Abonentë: 16.9 milionë

David Dobrik

Të ardhurat: 17 milionë euro
Shikime: 2.7 miliardë
Abonentë: 18 milionë

Blippi

Të ardhurat: 18.7 milionë euro
Shikime: 8.2 miliardë
Abonentë: 27.4 milionë

Si Nastya

Të ardhurat: 20.3 milionë euro
Shikime: 39 miliardë
Abonentë: 190 milionë

Të fundit

Instagram publikon një risi interesante

Ky është një funksion i quajtur “Dhoma të Drejtpërdrejta” dhe lejon deri në katër pjesëmarrës në një “thirrje video të drejtpërdrejtë”, në vend të dy paraardhësve. Sipas rapor

Detaje të reja për iPhone 13

Linja e re e Apple duhet të mbërrijë në katër modele, me nivel më të vogël dhe ekran 120 Hz. iPhone 13 mund të vjen në treg me një bateri më të madhe, për kënaqësinë e konsumatorëve.

Bill Gates tregon arsyen pse përdor një telefon Android para iPhone

Bill Gates zbuloi se ai ende preferon të përdorë një telefon Android para atij iPhone. Gjatë një interviste të fundit në aplikacionin “Clubhouse”, ai shpjegoi se prodhuesit e Android janë

Versioni i fundit i Telegram ju shtyn të ikni nga WhatsApp

Telegram ka qenë një prej aplikacioneve të para që ka lejuar fshirjen manuale të mesazheve që shkëmbeni në platformë në të dy anët e komunikimit. Megjithatë me përditësimin e fundit Tel

Twitter planifikon lejimin e disa postimeve me pagesë

Rrjeti social Twitter njoftoi se do t’iu mundësojë përdoruesve t’i bëjnë me pagesë postimet me përmbajtje ekskluzive. Veçoria e re do të quhet Super Followers, apo Super Ndjekës. Për t

Elon Musk nis misionin e tij për të kolonizuar “planetin e kuq”

Elon Musk ka zbuluar se një raketë SpaceX e krijuar për të çuar njerëzit në Mars mund të uudhëtojë në qiell në ditët në vijim. Në status të Dielën, miliarderi tha se prototipi i fundi

Info Tjera