Tech http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/09/iphone-12-pro-concept.jpg

Me çfarë çmimesh mund të bleni iPhone 12Apple përmes një organizimi madhështor ka prezantuar telefonin më të ri të mençur – iPhone 12.

Pas prezantimit dhe zbardhjes së disa karakteristikave, Apple ka zbuluar edhe çmimet e versioneve të ndryshme të telefonave.

IPhone 12 Pro fillon me 999 dollarë (850 euro), ndërsa Pro Max kushton 1099 dollarë (919 euro).

IPhone Mini fillon me 699 dollarë (595 euro), ndërsa iPhone 12 me 799 dollarë (680 euro).

Modelet e vjetra gjithashtu janë më të lira. IPhone 11 kushton 599 dollarë (510), ndërsa iPhone XR 499 dollarë (410 euro).

IPhone SE kushton 399 dollarë (310 euro).

iPhone 12 dhe 12 Pro do të jenë në dispozicion për para-porositje më 16 tetor dhe në dyqane më 23 Tetor.

Mini dhe Max do të dalin në treg më 6 Nëntor/13 Nëntor.

Të fundit

Mësohet data e lansimit të telefonit të rrotullueshëm nga LG

Kompania për prodhimin e telefonave të mençur LG ka paralajmëruar dy projekte të reja që do ti shpalos vitin e ardhshëm. Fjala është për Rainbow dhe B Project. I pari pritet të jetë një v

Cila markë e telefonëve është më e besueshme, lista do ju befasoj

Kompania Counterpoint ka bërë një “listë besimi”, e cila rendit të gjithë prodhuesit e celularëve Android. Ato renditen bazuar në katër kritere – softueri, siguria, cilësia e

Tinder lëshon aplikacionin me video

Tinder ka lansuar opsionin e ri “Face to Face”, përmes së cilit mund të bisedoni me kamerë. Që prej sot, njerëzit do mund të kenë “takime” përmes videos, pasi që rrethanat tani janë

Samsung Galaxy S21 – telefon me performancë më të mirë

Nëse thashethemet duhet të besohen, Samsung Galaxy S21 (i njohur edhe si Galaxy S30) mund të jetë me ne që në Janar, kështu që mbase nuk është për t’u habitur që rrjedhjet vazhdojnë të

Instagram u mundëson krijuesve një mënyrë të re për të bërë para

Krijuesit e Instagram tani kanë më shumë mënyra për të bërë para. Përmes platformës tani influencerët mund të shesin simbole gjatë transmetimeve live, një testim i cili po zgjerohet edhe

iPhone 12 pritet ti zhgënjej blerësit me këtë problem

Të gjithë të pasionuarit e modelit të ri të Apple, iPhone12 nuk do të jenë të kënaqur me një informacion që këtyre ditëve është zbuluar. Ky model nuk pritet të ofroj lidhjen e dy SIM k

Info Tjera