Tech http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/10/LG-thinks-of-a-new-smartphone-with-a-sliding-screen.jpg

Mësohet data e lansimit të telefonit të rrotullueshëm nga LGKompania për prodhimin e telefonave të mençur LG ka paralajmëruar dy projekte të reja që do ti shpalos vitin e ardhshëm.

Fjala është për Rainbow dhe B Project.

I pari pritet të jetë një vazhdim i serisë V, ku pritet që modeli të ketë një ekran të rrotullueshëm.

Projekti B do të ketë një dizajn të ngjashëm me një model që lëviz lartë e poshtë, ku një pjesë e ekranit do të mbështillet për kompaktësi, por do të hapet gjatë përdorimit për një madhësi më të madhe të ekranit.

Rainbow që në shqip do të thotë ylberi, do të vijë në tremujorin e parë të vitit 2021, i ndjekur menjëherë nga Projekti B në Mars.

Sipas botimit Korean The Elec, LG pritet të dërgojë rreth 26 milionë telefona inteligjentë këtë vit dhe synon më shumë për vitin e ardhshëm, në mes të 30 milionë njësive.

Publikimi gjithashtu raporton se LG do të zhvendosë edhe më shumë linja telefonike në ODM.

Në 2018 vetëm 10% ose më shumë e telefonave LG u bënë jashtë kompanisë, pjesa e ODM u rrit në 30% në 2019 dhe duhet të ishte 60% këtë vit.

Vitin tjetër pjesa pritet të rritet në 70%.

“Projekti Explorer do të përqendrohet vetëm në përdorshmërinë e re që është zbuluar me dizajnë inovative, ndërsa Linja e re Universale e LG do të jetë linja e pajisjeve konkurruese të kompanisë që përqendrohen në stilin e jetës së konsumatorit, të tilla si LG VELVET”.

Të fundit

Pse duhet të ndaloni së përdoruri Messenger-in e Facebook-ut?

Nëse jeni një nga 1.3 miliardë përdoruesit e këtij aplikacioni, paralajmëron media e Amerikës së Veriut, një problem i ri dhe serioz mund t’ju bindë ta braktisni atë. “Të gjithë e dim

Gabimisht hodhi në mbeturina hard-diskun që ruante bitcoin në vlerë prej 280 milionë dollarëve

Një britanik i cili rastësisht ka hedhur hard diskun brenda të cilit kishte bitcoin, sërish i ka bërë thirrje autoriteteve lokale që ta lejojnë ta kërkojë në lokacionin e një deponie. Jame

Si ta pastroni tastierën e kompjuterit?

Është stina e vitit kur viruset përhapen dhe kur përpiqemi të mbroheni nga të gjitha bakteret e mundshme, pra mbase mu tash është koha e duhur që ta pastroni tastierën tuaj. Tingëllon e pab

Pritet dalja në shitje e një iPhone të ri për ata që kanë pak para

Apple mund të hedhë së shpejti në treg një iPhone të lirë dhe të vogël të ndërtuar posaçërisht për fansat me buxhet të ulët. Versioni i këtij viti i iPhone SE mund të dalë pas disa

Vjen modeli i ri i Surface Pro

Microsoft përditësoi linjën Surface Pro me një model Surface Pro 7 Plus i cili do të shitet vetëm për bizneset dhe shkollat. Ndërsa dizajni dhe ekrani janë të njëjtët me Surface Pro 7, Mic

Valë e regjistrimeve në ‘Signal’, pasi Elon Musk kërkoi që ndjekësit “të largohen nga WhatsApp”

WhatsApp, aplikacioni i mesazheve të koduara që shet veten si një shërbim i përqendruar në privatësi po ndryshon kushtet e tij të shërbimit dhe po i detyron përdoruesit të ndajnë të dhën

Info Tjera