Tech http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/05/Rb34ff7a02681ad2f6a1ec9981e388cb6.jpg

Ndryshimet që pritet t’i ketë OutlookMicrosofti do të dërgojë përditësimin më të madh në Outlook prej një dekade dhe është padyshim ndryshimi më drastik i Outlook për Windows që prej debutimit më 1997.

Ndryshimet përqendrohen tek menaxhimi i kalendareve, përmirësime të qëndrueshmërisë dhe reduktimin e kohës së nevojshme për të sinkronizuar klientët Outlook duke ndihmuar kështu miliona biznese dhe organizata në mbarë botën.

Përditësimi i madh i Outlook është një ndryshim loje për kalendarët. Si një prej funksionaliteteve më të përdorura dhe dobishme të Outlook, përdorimi i kalendarëve mund të jetë sa i dobishëm aq eksperiencë shqetësuese sidomos kur punoni në ekipe të mëdha.

Në tërësi përdoruesit do të vërejnë një eksperiencë më të ëmbël dhe pa shqetësime. Përditësimi vjen në gjysmën e dytë të vitit 2021.

Kalendari i ri ka qenë i disponueshëm në Outlook në Web, Outlook në Mac dhe aplikacionet mobile.

Të fundit

NASA me mision në hapësirë

Një anije kozmike do të niset në hapësirë me një mision të veçantë; zbulimin e fosileve të Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në orbitën e Jupiterit për të studiuar dy grupe ast

Simfonia e 10-të e Beethovenit përfundohet nga inteligjenca artificiale

Algoritmet janë pjesë e jetës sonë të përditshme. Qoftë tek ecja me automjet, në botën e punës e të tjera, pa inteligjencë artificiale shumë gjëra njeriu nuk bën dot më. Në këtë dre

Fluturimi me balonë hapësinore nis nga viti 2024

Balonat kanë hyrë në garën e turizmit hapësinor, pasi kompania e teknologjisë World View bëri me dije se ka ndërtuar balonën, e cila do të mund të na dërgojë përtej Tokës, në një lart

Disa truke që do t’iu ndihmojnë të harxhoni më pak energji elektrike

Askush nuk do të harxhojë para të tepërta për energjinë elektrike. E vërteta është që thuajse të gjitha paisjet, edhe kur nuk janë në punë, por vazhdojnë të jenë në prizë, harxhojn

Në këtë vend i jepet fund përdorimit të teknologjisë 3G

Gjermania i jep fund telefonisë mobile 3G, e njohur gjithashtu si UMTS. “Telefonica O2” ka njoftuar se në korrik do të fillojë fikjen e rrjetit të saj 3G në rajonet e para, që do të përfu

Firefox me ridizajnimin më të madh të bërë deri më tani

Ashtu siç ishte paralajmëruar disa muaj më parë, ridizajnimi masiv i shfletuesit Firefox ka mbërritur tashmë. Mozilla thotë se dizajni i ri redukton shpërqendrimet, klikimet shtesë apo koha e

Info Tjera