Tech http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/09/google-maps-ar.png

Ndryshon Google MapsGoogle Maps tashmë është një aplikacion i domosdoshëm celular për shumë udhëtarë, duke ofruar një dhuratë të pasur të dhënash që ndihmon të lundroj nëpër qytete dhe fshatra.

Google Maps bëri një azhurnim të ri këtë javë që mund të jetë një nga më të rëndësishmit e aplikacionit ndonjëherë.

Me pak fjalë, është një ikonë e re COVID-19 brenda Google Maps, që do të shfaqë detaje thelbësore në lidhje me rastet COVID-19 në një zonë të caktuar, në mënyrë që përdoruesit të mund të marrin vendime më të mira dhe të jenë më të informuar, derisa përdorin Google Maps për t’i ndihmuar ata të gjejnë se ku të shkojnë.

Në një postim të një kompanie në blog të botuar të mërkurën, shpjegohet se sapo të keni versionin e azhurnuar të aplikacionit, thjesht klikoni lehtë mbi ikonën në këndin e sipërm të djathtë të ekranit.

Nga atje, klikoni në “COVID-19 info”.

Sipas Google, të dhënat për këtë veçori të re brenda Google Maps vijnë nga Universiteti Johns Hopkins, The New York Times dhe Wikipedia.

Këto burime konsiderohen si autoritare, sipas gjigantit të kërkimit, sepse ata marrin të dhënat e tyre. 

Të fundit

iPhone 12 pritet ti zhgënjej blerësit me këtë problem

Të gjithë të pasionuarit e modelit të ri të Apple, iPhone12 nuk do të jenë të kënaqur me një informacion që këtyre ditëve është zbuluar. Ky model nuk pritet të ofroj lidhjen e dy SIM k

Nokia do të vendos rrjetin 4G në hënë

Derisa NASA dëshiron të kthehet në hënë deri në vitin 2024 përmes misionit Artemis, ajo dëshiron që Nokia të krijojë një rrjet komunikimi 4G për komunikim të besueshëm dhe efikas. Për

Samsung sjellë një model të ri të serisë 20

Galaxy S20 Fan Edition i Samsung, ose FE, tani është në dispozicion për t’u blerë në Indi për afërsisht 680 dollarë. Telefoni u zbulua për herë të parë në ngjarjen e Samsung “Unpacke

Me çfarë çmimesh mund të bleni iPhone 12

Apple përmes një organizimi madhështor ka prezantuar telefonin më të ri të mençur – iPhone 12. Pas prezantimit dhe zbardhjes së disa karakteristikave, Apple ka zbuluar edhe çmimet e version

Apple prezanton iPhone 12

Apple ka zbuluar zyrtarisht celularin e ri iPhone 12, gjatë një eventi që është ndjekur live nga miliona shikues në të gjithë botën. Celulari i ri është dizajnuar me cepat e rrumbullakët,

Samsung sjellë telefonin 5G me çmim të lirë

Samsung prezantoi ditën e sotme Galaxy A42 5G, telefoni më i fundit i linjës buxhetor Galaxy A. A42 është telefoni më i lirë aktualisht në treg nga Samsung me teknologjinë 5G dhe do të kusht

Info Tjera