Tech http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/12/auto_whatsapp-update-latest-version1604647015.jpg

Në cilat celularë WhatsApp nuk do të jetë i disponueshëm nga 1 janariHyrja në aplikacionin WhatsApp do të humbas nga nga 1 janar, miliona telefona celularë.

Azhurnimi i ri i aplikacionit të popullarizuar të mesazheve nuk do të funksionojë në pajiset me sisteme të vjetra operative.

Konkretisht iPhone duhet të kenë iOS9 dhe për telefonat Android të paktën versionin 4.0.3 të sistemit operativ.

iPhone 4S, iPhone 5, iPhone 5S, iPhone 6 dhe iPhone 6S kanë qënë në funskion para iOS9 dhe për këtë arsye do të humbasë hyrjen në WhatsApp.

Ndërsa përsa i përket telefonave Android që do të humbasin hyrjen në WhatsApp janë Samsung Galaxy S2, HTC Desire dhe LG Optimus Black.

Përdoruesit e celularëve mund të shikojnë versionin e tyre të softuerit në kategorinë e cilësimeve (për iPhone në Cilësimet> Të përgjithshme> Përditësimi i softuerit).

Sipas Independent, telefonat që do të humbin plotësisht hyrjen në WhatsApp nga 1 janari janë këto:

Apple iPhone 1 deri 4
Samsung Galaxy S2
HTC Desire
LG Optimus Black
Motorola Droid Razr
Të gjitha Android para vitit 2010.

Telefonat që duhet të azhurnojnë softuerin e tyre në të paktën iOS 9 ose Android OS 4.0.3 janë si më poshtë:

Apple iPhone 4S
iPhone 5
iPhone 5S
iPhone 6
iPhone 6S
Samsung Galaxy S3 dhe më i ri
Samsung Galaxy Note

HTC Sensation
HTC Thunderbolt
LG Lucid
Motorola Droid 4
Sony Xperia Pro dhe më i ri.

Të fundit

Në këtë vend i jepet fund përdorimit të teknologjisë 3G

Gjermania i jep fund telefonisë mobile 3G, e njohur gjithashtu si UMTS. “Telefonica O2” ka njoftuar se në korrik do të fillojë fikjen e rrjetit të saj 3G në rajonet e para, që do të përfu

Firefox me ridizajnimin më të madh të bërë deri më tani

Ashtu siç ishte paralajmëruar disa muaj më parë, ridizajnimi masiv i shfletuesit Firefox ka mbërritur tashmë. Mozilla thotë se dizajni i ri redukton shpërqendrimet, klikimet shtesë apo koha e

Samsungu nis prodhimin e modeleve të reja të palosshme

Telefonat e rinj të palosshëm nga Samsungu – Galaxy Z Flip 3 dhe Galaxy Z Fold 3 – pritet të lansohen në muajin gusht të këtij viti. Kompania tashmë raportohet se ka nisur prodhimin në mas

Microsoft po përpiqet në çdo mënyrë të “shtyjë” Edge

Beteja midis Google Chrome dhe Microsoft Edge vazhdon – Microsoft tani po ju ofron para për të përdorur Edge. Internet Explorer ka hyrë në histori dhe është zëvendësuar nga Microsoft Edge,

Ndryshimet që pritet t’i ketë Outlook

Microsofti do të dërgojë përditësimin më të madh në Outlook prej një dekade dhe është padyshim ndryshimi më drastik i Outlook për Windows që prej debutimit më 1997. Ndryshimet përqendr

MacBook Pro vjen në muajin e ardhshëm

Apple kohët e fundit njoftoi se ngjarja e saj kryesore WWDC 2021 do të zhvillohet më 7 qershor dhe tani duket sikur MacBook Pro i ri me një procesor të ri nga Apple Silicon do të lansohet në WW

Info Tjera