Tech http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/08/qualcomm-snapdragon-732g-ozellikleri-belli-oldu.jpg

Nis prodhimi i çipit që rrit shpejtësinë e smartfonaveSnapdragon pritet të sjell së shpejti çipin e ri që do tu mundësoj telefonave të jenë edhe më të shpejtë.

Paralajmërimi vjen pas kërkesave të prodhuesve të telefonëve të mençur që të kenë shpejtësi më të madhe se modeli i fundit i Snapdragon i quajtur 730G.

Andaj kompania ka njoftuar se është në proces të prodhimit të modelit 732G.

Ky model do të jetë me madhësi të njëjtë, por më të shpejtë.

Do të ketë dy bërthama të mëdha Kyro 470 me 2.3 GHz (apo 0.1 GHz më i shpejtë se çipi i vjetër), ndërsa GPU Adreno 618 është rritur për 15% që ofron më shumë performancë.

Telefoni i parë që do mundësohet nga Snapdragon 732G do të zbulohet së shpejti.

Të fundit

Ndryshon Google Maps

Google Maps tashmë është një aplikacion i domosdoshëm celular për shumë udhëtarë, duke ofruar një dhuratë të pasur të dhënash që ndihmon të lundroj nëpër qytete dhe fshatra. Google M

Samsung prezanton telefonin e ri

Telefonët Fan Edition nga Samsung janë dizajnuar për eliminuar hendekun mes rangut të lartë Galaxy S dhe Note dhe atij të mesëm Galaxy A. Ndryshe nga dy modelet e fundit të smartfonëve prezan

Facebook paralajmëron mbylljen në Evropë

Facebook thotë se mund të ndalojë përdorimin e aplikacionit Facebook dhe Instagam në Evropë falë rregullave të reja të privatësisë, të cilat ndikojnë mënyrën sesi rrjeti social transfer

Sony jep lajmin e hidhur për PlayStation 5

Sony ka konfirmuar se PlayStation 5 nuk do të mbështesë lojërat e PS4, PS3, PS2 ose të gjeneratës së parë, përkundër se është spekuluar se do ndodh një gjë e tillë. Entuziastët e lojë

Mark Zuckerberg adhurues i madh i Samsung

Samsung dhe Facebook kanë qenë partnerë në projekte të ndryshme për një kohë të gjatë. Tani, CEO i Facebook ka zbuluar se ai është një adhurues i madh i telefonave inteligjentë të Samsu

YouTube do testoj rivalin e TikTok

YouTube ka njoftuar se do të testojë një version beta në Indi për të rivalizuar aplikacionin popullor të videove TikTok. Platforma e re e quajtur YouTube Shorts, do të kufizojë videot në 15

Info Tjera