Tech http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/02/ROG-Phone-3-Accessories-1280x720-1-780x439-1.jpg

Asus do të sjell telefonin më të mirë për lojëra në marsTelefoni që do të kënaqë të gjithë adhuruesit e lojërave video mund të vjen më herët sesa pritej.

Ai është Asus ROG Phone 5, i cili shumë lehtë mund të bëhet një nga telefonat më të mirë të lojërave të vitit (të paktën sipas njoftimeve), dhe do të prezantohet më 10 mars, e cila është një surprizë duke marrë parasysh që ne jemi modeli i mëparshëm, Asus ROG Phone 3, vitin e kaluar erdhi vetëm në korrik, raporton Android Authority.

Është akoma një mister i vogël pse nuk ka Asus ROG Phone 4.

Gjegjësisht, kompania vendosi të kapërcejë atë numër pa ndonjë shpjegim të veçantë, dhe supozohet se numri 4 konsiderohet i pafat në disa rajone.

Për ata që pyesin pse Asus ROG 5 mund të jetë pajisja mobile më e mirë e lojrave këtë vit, është sepse ai do të ketë një ekran 6.78 inç, një bateri 6,000 mAh që mbështet karikimin 65W, procesorin më të fundit dhe aktualisht më të fuqishëm Qualcomm Snapdragon 888, 16 GB RAM dhe kamera kryesore 64 MP.

Të fundit

Disa truke që do t’iu ndihmojnë të harxhoni më pak energji elektrike

Askush nuk do të harxhojë para të tepërta për energjinë elektrike. E vërteta është që thuajse të gjitha paisjet, edhe kur nuk janë në punë, por vazhdojnë të jenë në prizë, harxhojn

Në këtë vend i jepet fund përdorimit të teknologjisë 3G

Gjermania i jep fund telefonisë mobile 3G, e njohur gjithashtu si UMTS. “Telefonica O2” ka njoftuar se në korrik do të fillojë fikjen e rrjetit të saj 3G në rajonet e para, që do të përfu

Firefox me ridizajnimin më të madh të bërë deri më tani

Ashtu siç ishte paralajmëruar disa muaj më parë, ridizajnimi masiv i shfletuesit Firefox ka mbërritur tashmë. Mozilla thotë se dizajni i ri redukton shpërqendrimet, klikimet shtesë apo koha e

Samsungu nis prodhimin e modeleve të reja të palosshme

Telefonat e rinj të palosshëm nga Samsungu – Galaxy Z Flip 3 dhe Galaxy Z Fold 3 – pritet të lansohen në muajin gusht të këtij viti. Kompania tashmë raportohet se ka nisur prodhimin në mas

Microsoft po përpiqet në çdo mënyrë të “shtyjë” Edge

Beteja midis Google Chrome dhe Microsoft Edge vazhdon – Microsoft tani po ju ofron para për të përdorur Edge. Internet Explorer ka hyrë në histori dhe është zëvendësuar nga Microsoft Edge,

Ndryshimet që pritet t’i ketë Outlook

Microsofti do të dërgojë përditësimin më të madh në Outlook prej një dekade dhe është padyshim ndryshimi më drastik i Outlook për Windows që prej debutimit më 1997. Ndryshimet përqendr

Info Tjera