Tech http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/10/Family_01_Platinum_RGB_4000-scaled-1.jpg

Njihuni me laptopin më ekonomik të MicrosoftMicrosoft ka prezantuar një version më të lirë të laptopit popullor Surface, i cili do të quhet Surface Laptop Go dhe debutoi krahas tabletit të fuqishëm Surface Pro X.

Zbuluar përmes një postimi në blog, Surface Go është më i vogël, më i lehtë dhe më pak i kushtueshëm sesa Surface Laptop 3 dhe ofron të njëjtën eksperiencë premium të Windows 10 me çmim prej që fillojnë nga 549 dollarë.

Së pari Laptop Go ka ekran më të vogël, 12.5-inç me prekje por është i ngjashëm në paraqitje me Laptop 3 me dizajnin metalik dhe ngjyrën platinium.

Ka të njëjtën tastierë dhe trackpad.

Kamera 720p shoqërohet nga një çift mikrofonësh të cilësisë studio për video thirrje.

Në brendësi gjendet një procesor Intel Core i5 i gjeneratës së 10-të me 4 ose 8GB RAM si dhe 13-orë jetëgjatësi bateri.

Prezent është i njëjti numër portash si vëllai i madh Laptop 3.

Së fundi Laptop Go ka Wi-Fi 6 dhe Bluetooth 5.

Laptop Go karikohet për 1 orë në 80% të baterisë. Tre modelet do të jenë të disponueshëm si mëposhtë:

Core i5, 4GB RAM, 64GB memorie eMMC: 549 dollarë

Core i5, 8GB RAM, 128GB memorie SSD: 699 dollarë

Core i5, 8GB RAM, 256GB memorie SSD: 899 dollarë

Të fundit

Instagram u mundëson krijuesve një mënyrë të re për të bërë para

Krijuesit e Instagram tani kanë më shumë mënyra për të bërë para. Përmes platformës tani influencerët mund të shesin simbole gjatë transmetimeve live, një testim i cili po zgjerohet edhe

iPhone 12 pritet ti zhgënjej blerësit me këtë problem

Të gjithë të pasionuarit e modelit të ri të Apple, iPhone12 nuk do të jenë të kënaqur me një informacion që këtyre ditëve është zbuluar. Ky model nuk pritet të ofroj lidhjen e dy SIM k

Nokia do të vendos rrjetin 4G në hënë

Derisa NASA dëshiron të kthehet në hënë deri në vitin 2024 përmes misionit Artemis, ajo dëshiron që Nokia të krijojë një rrjet komunikimi 4G për komunikim të besueshëm dhe efikas. Për

Samsung sjellë një model të ri të serisë 20

Galaxy S20 Fan Edition i Samsung, ose FE, tani është në dispozicion për t’u blerë në Indi për afërsisht 680 dollarë. Telefoni u zbulua për herë të parë në ngjarjen e Samsung “Unpacke

Me çfarë çmimesh mund të bleni iPhone 12

Apple përmes një organizimi madhështor ka prezantuar telefonin më të ri të mençur – iPhone 12. Pas prezantimit dhe zbardhjes së disa karakteristikave, Apple ka zbuluar edhe çmimet e version

Apple prezanton iPhone 12

Apple ka zbuluar zyrtarisht celularin e ri iPhone 12, gjatë një eventi që është ndjekur live nga miliona shikues në të gjithë botën. Celulari i ri është dizajnuar me cepat e rrumbullakët,

Info Tjera