Tech http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/03/xiaomi-introduces-redmi-note-10-series.jpg

Njihuni me telefonët e fundit që do ti sjellë XiaomiXiaomi ka zbuluar zyrtarisht specifikimet e pajisjeve Redmi Note 10, të cilat i ka dizajnuar të jenë ndër smartphonet më të përparuar të këtij viti.

Ndër modelet më të spikatura të këtyre telefonave është Redmi Note 10 Pro, i cili mori një kornizë të bërë nga metali, plastika dhe qelqi që ishte rezistent ndaj goditjeve dhe gërvishtjeve.

Sakaq, ishte e pajisur me një ekran AMOLED 6,67 inç me një frekuencë ekuivalente me 120 Hz.

Performanca e shkëlqyeshme e kësaj pajisje është e garantuar nga procesorët Snapdragon 732G, 64/128 GB, memorje e brendshme e zgjerueshme përmes kartave të kujtesës së jashtme, 6 ose 8 GB RAM.

Kompania e ka pajisur atë me dy karta SIM, një bateri 5020 mAh që mund të karikohet shpejt përmes një ngarkuesi 33 vat, përveç një skaneri të gjurmëve të gishtave dhe sistemeve të pozicionimit satelitor.

Sa i përket kamerës kryesore, ajo erdhi me një rezolucion me lente kuadra (108 + 8 + 5 + 2) megapiksel, dhe kamera e përparme me 16 megapiksel punon me teknologjitë e njohjes së fytyrës.

Telefoni do të lancohet në tregjet botërore, duke filluar nga 8 Marsi, me çmime që variojnë midis 279 dhe 299 dollarë.

Të fundit

Twitter kishte plane për blerjen e Clubhouse për 4 miliardë dollarë

Twitter zhvilloi bisedime me Clubhouse rreth një blerje të mundshme të platformës dhe rrjetit social për audio, me një vlerë të një marrëveshje diku rreth 4 miliardë dollarë, thuhet sipas

Bëhuni gati për një Windows të ri

Një prej insajderëve më të shquar të Microsoft la të kuptohej ditën e Marte për një cicërime në rrjetin social Twitter se një version i ri i Windows po vjen. Megjithatë përveç një kome

Ofertë 20 miliardë dollarëshe për blerjen e gjigantit japonez

Konglomerati japonez, Toshiba, ka marrë një ofertë blerjeje nga një fond privat britanik nga një marrëveshje që mund të vlejë rreth 20 miliardë dollarë apo 14.5 miliardë funte. Aksionit e

NASA ngre në mars dronin 85 milionë dollarësh

Sonda Perseverance ka lëshuar në tokën e Marsit një helikopter që mban emrin Ingenuity, ndërsa NASA përgatitet për fluturimin e parë në Planetin e Kuq. Testi i parë i dronit që ka kushtuar

Facebook vjen me ndryshimet e reja

Facebook ka nisur një menu të re që lejon profilet personale, publike dhe të faqeve që të kufizojnë përdoruesit nga futja e komenteve. “Ndryshimi i audiencës që mund të komentojë në nj

Kompania zvicerane teston robotin për dezinfektimin e avionëve

Një robot që vret viruset me dritë ultraviolet është duke u testuar në aeroplanët zviceranë në mënyrë që të rikthejë besimin e pasagjerëve dhe të ringjallë industrinë e aviacionit q

Info Tjera