Tech http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/07/TELEMMGLPICT000127071871_transaxhR1vC4M3eHXTZuhDlJp0YMapKPjdhyLnv9ax6_too.jpeg

Pandemia ndihmon SnapchatSnapchat vazhdon të rritet edhe pse pandemia e koronavirusit ka dëmtuar industrisë e reklamimit. Kompania raportoi rritje të numri të përdoruesve dhe të të ardhurave.

Konkretisht në tre mujorin e dytë të 2020 shtoi 9 milionë përdorues të rinj dhe të ardhurat u rritën me 17% në 454 milionë dollarë.

Analistët e Wall Street Kishin parashikuar 438 milionë dollarë të ardhura.

Megjithatë statistikat e përdoruesve ishin poshtë pritshmërive të kompanisë e cila shpreson të arrin 239 milionë.

Rritja e numrit të përdoruesve për shkak të izolimit të koronavirusit u venit më shpejt sesa kishin menduar të gjithë.

Edhe për tre mujorin e tretë të 2020-ës Snap shikon rritje me një numër përdoruesish mes 242 deri në 244 milionë.

Kompania tha se Snapchat Shows, strategjia e Snapchat për përmbajtjet argëtuese, panë një rritje prej 45%.

Numri i përdoruesve ditor u rrit me 9% në Amerikë, 12% në Evropë dhe 37% në pjesën tjetër të botës.

Të fundit

Samsung prezanton telefonin e ri

Telefonët Fan Edition nga Samsung janë dizajnuar për eliminuar hendekun mes rangut të lartë Galaxy S dhe Note dhe atij të mesëm Galaxy A. Ndryshe nga dy modelet e fundit të smartfonëve prezan

Facebook paralajmëron mbylljen në Evropë

Facebook thotë se mund të ndalojë përdorimin e aplikacionit Facebook dhe Instagam në Evropë falë rregullave të reja të privatësisë, të cilat ndikojnë mënyrën sesi rrjeti social transfer

Sony jep lajmin e hidhur për PlayStation 5

Sony ka konfirmuar se PlayStation 5 nuk do të mbështesë lojërat e PS4, PS3, PS2 ose të gjeneratës së parë, përkundër se është spekuluar se do ndodh një gjë e tillë. Entuziastët e lojë

Mark Zuckerberg adhurues i madh i Samsung

Samsung dhe Facebook kanë qenë partnerë në projekte të ndryshme për një kohë të gjatë. Tani, CEO i Facebook ka zbuluar se ai është një adhurues i madh i telefonave inteligjentë të Samsu

YouTube do testoj rivalin e TikTok

YouTube ka njoftuar se do të testojë një version beta në Indi për të rivalizuar aplikacionin popullor të videove TikTok. Platforma e re e quajtur YouTube Shorts, do të kufizojë videot në 15

Qendra e të dhënave nënujore e Microsoft nxirret nga uji pas dy vjetësh

Dy vjet më parë, Microsoft fundosi një qendër të dhënash në brigjet e Orkney (Mbretëria e Bashkuar) në një eksperiment të egër. Kjo qendër e të dhënave tani është marrë nga fundi i o

Info Tjera