Tech http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/07/Galaxy-unpacked-2020.jpg

Publikohet video zyrtare, e cila paralajmëron Samsung Unpacked!Një javë para ngjarjes Unpacked ku pritet të zbulohet seria e Galaxy Note20, si dhe disa pajisje shtesë, Samsung lëshoi një rimorkio video për një njoftim shtesë të ngjarjes.

Sigurisht, nga videot nuk mund se cilat janë pajisjet, por këtu janë siluetat e tyre të errësuara që janë mjaft të dukshme që të mund të merren me mend se cilat janë.

Pra, nga videoja mund të shihni një pajisje nga seria e Note, d.m.th. një fablet me lapsin digjital.

Paraqitet prezantimi i versioneve Galaxy Note20 dhe Note20 Ultra, dhe më parë u njoftua një model i tretë, i cili ndaloi së përmenduri në javën e kaluar.

Pranë kësaj pajisje është një siluetë që asocon me Galaxy Fold, kështu që mund të presim gjeneratën e dytë të kësaj pajisje me një ekran të palosshëm, i cili pritet të quhet Galaxy Z Fold 2.

Dy siluetat e ardhshme janë padyshim një orë, si dhe një kuti me kufje pa tela, dhe pritet lansimi i Galaxy Watch 3, si dhe Galaxy Buds.

Pas tyre është silueta e fundit që pritet të jetë tableti Galaxy Tab S7 për të cilin është lansuar një model shtesë, versioni Plus.

Galaxy Unpacked do të mbahet të mërkurën e ardhshme duke filluar nga ora 16:00 me kohën tonë, dhe do të përcjellë live si të gjitha ngjarjet deri më tani, por që këtë vit do të mbahet vetëm online për shkak të pandemisë.

Të fundit

TikTok përgjoi përdoruesit

Wall Street Journal raportoi një informacion që turbulloi edhe më shumë të ardhmen e TikTok-ut. Sipas analizës së WSJ (Wall Street Journal), disa versione të TikTok-ut nga 2018 deri në 2020 k

Mbyllen mbi 7 milionë llogari që shpërndanin lajme të rreme për Covid-19

Në kaudër të një operacioni kundër lajmeve të rreme, Facebook njoftoi të martën se ka fshirë më shumë se 7 milionë llogari, për shkak se shpërndanin informacione të rreme rreth koronavi

Njihuni me disa detaje të iPhone 12 (Video)

Apple iPhone 12 pritet të jetë një nga telefonat më të mirë të vitit, me lidhjen më të mirë të 5G bashkë me procesorin e ri tepër të shpejtë. Modeli i ri i telefonit tē Apple pritet t

Si ti ruani të dhënat tuaja nga hakimi në telefon

Telefonat inteligjentë janë një pjesë e domosdoshme e jetës sonë. Madje mund të themi se ata janë bërë një qendër kryesore, pasi ne ruajmë pothuajse gjithçka në ta. Nga mesazhet dhe num

Tik Tok ndalohet përfundimisht në SHBA

Pasi kërcënoi javët e kaluara se do të mbyllë TikTok në SHBA, kreu i Shtëpisë së Bardhë ka firmosur një urdhër ekzekutiv i cili ndalon çfarëdo transaksioni me shoqërinë kineze ‘ByteD

Garë e madhe për sjelljen e kampioneve nga Marsi në tokë

Këtë verë tri misione u nisën drejt planetit Mars. Pas Arabisë Saudite dhe Kinës, misioni nga NASA ka në plan të përdorë mjetin robotik eksplorues “Perserverance” për kërkime p

Info Tjera