Tech http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/06/skynews-facebook-generic-file_4769872.jpg

Rrjeti i madh me përditësime të rejaFacebook ka prezantuar përditësimet e fundit për përdoruesit e tij, të cilat kanë të bëjnë me festat e fundvitit dhe atë se çfarë i karakterizon më së shumti ato: dhurimin!

Me ndryshimet e reja, ky rrjet social i mundëson përdoruesve të grumbullojnë veshje, ushqim dhe gjëra  të tjera të nevojshme, për t’ia dhuruar më tej, njerëzve në nevojë që gjenden afër vendndodhjes së përdoruesit.

Në momentin që keni vendosur një shifër të artikujve që keni synim për të mbledhur, një gjurmues ju tregon edha sa larg rezultatit që prisni jeni dhe gjithashtu numrin e artikujve që duhet të shtoni për të arritur këtë synim.

Ky opsion gjendet në “News Feed” dhe “Timeline”-in tuaj, si dhe në pjesën kryesore të “Community Help”.

Përditësimi u prezantua këtë të hënë dhe pritet të jetë i disponueshëm gjerësisht në ditët në vijim.

Kompania siguron se ky përditësim do të rishikohet vazhdimisht për t’u siguruar që nuk do të shkelen politikat e kompanisë.

Të fundit

Prodhohet bateria e makinës që mund të karikohet për 5 minuta

Bateri të afta të karikohen plotësisht në pesë minuta janë prodhuar në një fabrikë për herë të parë, duke shënuar një hap të rëndësishëm drejt makinave elektrike që karikohen aq sh

Bllokohet gjiganti i teknologjisë

Facebook ka pranuar një çështje që la shumë përdorues të iPhone të pyesnin pse kishin dalë nga aplikacioni i mediave sociale. Gjiganti i teknologjisë zbuloi një “ndryshim konfigurimi” t

Robotët që vallëzojnë si njerëzit (Video)

Një video ku shihen disa robotë duke vallëzuar është bërë virale. Kompania e robotëve Boston Dynamics shpenzoi një vit e gjysmë për të krijuar makina që kërcejnë si njeriu. Robotë që

Elon Musk ofron 100 milion dollarë për projektin më të mirë teknologjik

Themeluesi i Tesla, miliarderi Elon Musk po ofron një çmim prej 100 milion dollarësh për teknologjinë më të mirë që do të arrijë të kapë emisionet e dioksidit të karbonit. Sipërmarrësi

Google i thotë lamtumirë idesë gjigante

Kompania mëmë e Google Alphabet mbylli kompaninë e saj të ngritur për të ndërtuar balona gjigante për të transmetuar internetin në zonat rurale. Loon ishte një bast eksperimental afatgjatë

Ja si do të duket versioni i Apple iOS 14.4 beta 2

Apple kohët e fundit lëshoi iOS 14.4 beta 2 dhe iPadOS 14.4 beta 2 për zhvilluesit dhe testuesit publik të versionit beta, ndërkaq më parë kemi parë disa video të beta-s së re, por tani kemi

Info Tjera