Tech http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/07/PRI_85733377.jpg

Sa pritet të jetë çmimi i “iPhone 12”Analistët e industrisë teknike bëjnë të ditur se “iPhone 12” do të jetë më i shtrenjtë se “iPhone 11”.

Jeff Pu, një analist në “Yuanta Investment Consulting” shpjegoi se “iPhone” i ardhshëm do të fillojë me 749 dollarë. Sipas tij, “iPhone 11” është hedhur në treg duke filluar nga 699 dollarë.

Kompania është duke përdorur modemin Qualcomm, për t’i bërë pajisjet e saj 2020, në përputhje me standardet e reja.

Natyrisht, kjo mund të rezultojë në një rritje të çmimeve për klientët.

Besohet të ketë disa modele të ndryshme të “iPhone 12”, që do të dalin në shtator dhe ka mundësi që rritja e çmimit do të ndodhë për gjithë secilin prej tyre.

Të fundit

Mësohet data e lansimit të telefonit të rrotullueshëm nga LG

Kompania për prodhimin e telefonave të mençur LG ka paralajmëruar dy projekte të reja që do ti shpalos vitin e ardhshëm. Fjala është për Rainbow dhe B Project. I pari pritet të jetë një v

Cila markë e telefonëve është më e besueshme, lista do ju befasoj

Kompania Counterpoint ka bërë një “listë besimi”, e cila rendit të gjithë prodhuesit e celularëve Android. Ato renditen bazuar në katër kritere – softueri, siguria, cilësia e

Tinder lëshon aplikacionin me video

Tinder ka lansuar opsionin e ri “Face to Face”, përmes së cilit mund të bisedoni me kamerë. Që prej sot, njerëzit do mund të kenë “takime” përmes videos, pasi që rrethanat tani janë

Samsung Galaxy S21 – telefon me performancë më të mirë

Nëse thashethemet duhet të besohen, Samsung Galaxy S21 (i njohur edhe si Galaxy S30) mund të jetë me ne që në Janar, kështu që mbase nuk është për t’u habitur që rrjedhjet vazhdojnë të

Instagram u mundëson krijuesve një mënyrë të re për të bërë para

Krijuesit e Instagram tani kanë më shumë mënyra për të bërë para. Përmes platformës tani influencerët mund të shesin simbole gjatë transmetimeve live, një testim i cili po zgjerohet edhe

iPhone 12 pritet ti zhgënjej blerësit me këtë problem

Të gjithë të pasionuarit e modelit të ri të Apple, iPhone12 nuk do të jenë të kënaqur me një informacion që këtyre ditëve është zbuluar. Ky model nuk pritet të ofroj lidhjen e dy SIM k

Info Tjera