Tech http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/11/s21.jpg

Samsung do të ofroj një opsion të ri në Galaxy S21Gjigandi jug korean Samsung pritet të sjellë modelin e Galaxy S21.

Por, ky model do të sjellë një mënyrë të lehtë për hapjen e tij.

Derisa modelet tjera janë të krijuara për të mundësuar hapjen përmes shenjave të gishtave apo edhe vendosjes së fjalëkalimit (paswordit), S21 do të mundësoj që hapja të bëhet përmes zërit.

Kjo do të ndodh duke shfrytëzuar programin Bixby Voice.

Zhbllokimi përmes Bixby Voice me sa duket do të jetë pjesë e One UI 3.1, versioni i ri i programit të Samsung që do të bëjë debutimin e tij në pajisjet S21.

Të fundit

Prodhohet bateria e makinës që mund të karikohet për 5 minuta

Bateri të afta të karikohen plotësisht në pesë minuta janë prodhuar në një fabrikë për herë të parë, duke shënuar një hap të rëndësishëm drejt makinave elektrike që karikohen aq sh

Bllokohet gjiganti i teknologjisë

Facebook ka pranuar një çështje që la shumë përdorues të iPhone të pyesnin pse kishin dalë nga aplikacioni i mediave sociale. Gjiganti i teknologjisë zbuloi një “ndryshim konfigurimi” t

Robotët që vallëzojnë si njerëzit (Video)

Një video ku shihen disa robotë duke vallëzuar është bërë virale. Kompania e robotëve Boston Dynamics shpenzoi një vit e gjysmë për të krijuar makina që kërcejnë si njeriu. Robotë që

Elon Musk ofron 100 milion dollarë për projektin më të mirë teknologjik

Themeluesi i Tesla, miliarderi Elon Musk po ofron një çmim prej 100 milion dollarësh për teknologjinë më të mirë që do të arrijë të kapë emisionet e dioksidit të karbonit. Sipërmarrësi

Google i thotë lamtumirë idesë gjigante

Kompania mëmë e Google Alphabet mbylli kompaninë e saj të ngritur për të ndërtuar balona gjigante për të transmetuar internetin në zonat rurale. Loon ishte një bast eksperimental afatgjatë

Ja si do të duket versioni i Apple iOS 14.4 beta 2

Apple kohët e fundit lëshoi iOS 14.4 beta 2 dhe iPadOS 14.4 beta 2 për zhvilluesit dhe testuesit publik të versionit beta, ndërkaq më parë kemi parë disa video të beta-s së re, por tani kemi

Info Tjera