Tech http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/10/Galaxy-S21-CAD.jpg

Samsung Galaxy S21 – telefon me performancë më të mirëNëse thashethemet duhet të besohen, Samsung Galaxy S21 (i njohur edhe si Galaxy S30) mund të jetë me ne që në Janar, kështu që mbase nuk është për t’u habitur që rrjedhjet vazhdojnë të dalin  për telefonin e ardhshëm të Samsung-ut.

Tashmë ne kemi disa imazhe të telefonit të ardhshëm nga gjiganti korean të Samsung Galaxy S21 dhe S21 Plus.

Këto foton përputhen me modelin që kemi parë tashmë në rrjedhjet për modelet standarde S21 dhe S21 Ultra.

Ndërkohë, analisti i industrisë Ross Young ka shënuar në Twitter për opsionet e ngjyrave për telefonat e rinj: gri, rozë, vjollcë dhe të bardhë për S21 standard, e zezë dhe argjend për S21 Plus, dhe e zezë, argjend dhe vjollcë për S21 Ultra.

Vjollca duket se është shtesa kryesore nga ngjyrat që ishin në dispozicion në telefonat Samsung Galaxy S20.

Përveç ndryshimeve estetike, Samsung Galaxy S21 duhet të vijë me shpejtësinë e zakonshme dhe rritjen e performancës që ne shohim nga viti në vit nga telefonat inteligjentë më të mirë dhe Qualcomm pritet të zbulojë një procesor të ri në dhjetor.

Duket se këta telefona të rinj do të vijnë me bateri më të madhe.

Viti i ardhshëm duket se do të jetë një vit tjetër i madh për lansimin e telefonave, ndoshta edhe më i madh se 2020. 

Të fundit

Snapchat ju ofron mundësinë të fitoni para

Snapchat thotë se në Spotlight do të shfaqen përmbajtje nga llogari private dhe personale si dhe yjet më të mëdhenj. Fitimet gjenerohen nga video të cilat duhet të aplikojnë për skemën dhe

YouTube me rregulla të reja për të gjithë ata që fitojnë para

YouTube ka rregulla të reja, të cilat krijuesit e përmbajtjes nuk ka gjasa t’i pëlqejnë. Gjegjësisht, kur një reklamë shfaqet në këtë platformë, ata në videon e të cilave janë reklama

Twitter sjellë ndryshime të reja

Twitter dëshiron të jetë më tepër sesa thjeshtë blloqe tekstesh prej 280 karakteresh. Ditën e martë rrjeti social prezantoi cicërimat që fshihen vetvetiu dhe paralajmëroi ardhjen e veçoriv

Google lidhet me bankat

Google ka njoftuar se po i jep sistemit të saj të pagesave mobile Google Pay një pamje të re dhe gjithashtu disa veçori më shumë. Google Play i ri për iOS dhe Android është tani në dispozic

Dhjetë fjalëkalimet më të zakonshme për vitin 2020: A është i juaji mes tyre?

Nordpass analizoi më shumë se 275 milionë fjalëkalime që ishin të ekspozuar ndaj publikut pas sulmeve të hakerëve. Nga kjo, ata bënë një listë me 10 nga ato më të zakonshmet, kështu që

Sateliti i parë në botë që do të pastrojë hapësirën

Mbretëria e Bashkuar do të ndihmojë në ndërtimin e një pjese të satelitit të parë në botë të projektuar ekskluzivisht për të hequr një pjesë të hedhurinave hapësinore duke e tërhequ

Info Tjera