Tech http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/10/Galaxy-S21-CAD.jpg

Samsung konfirmon debutimin e Galaxy S21Samsung do të prezantojë zyrtarisht linjën më të fundit të flagshipëve Galaxy, S21, S21 Plus dhe S21 Ultra, më 14 Janar konfirmoi kompania përmes ftesave në një eveniment të ri Galaxy Unpacked.

Gjatë këtij aktiviteti i cili pritet të mbahet në orën 16:00 dhe do të prezantohen tre smartfonë të rinj.

Galaxy S21 dhe S21 Plus pritet të jenë shumë të ngjashëm në specifika me përjashtim të madhësisë ndërsa S21 Ultra karakterizohet nga harduer më cilësor dhe kamera më të mira përveç mbështetjes për lapsin stylus S-Pen.

Ftesa nuk jep shumë informacione nga çfarë kemi parë deri më sot siç është dizajni i ri i kamerave të pasme.

Pothuajse çdo detaj i këtyre smartfonëve tashmë është bërë publik.

Të fundit

Elon Musk nis misionin e tij për të kolonizuar “planetin e kuq”

Elon Musk ka zbuluar se një raketë SpaceX e krijuar për të çuar njerëzit në Mars mund të uudhëtojë në qiell në ditët në vijim. Në status të Dielën, miliarderi tha se prototipi i fundi

Google Maps me risi

Pas një pritjeje të gjatë Google Maps do të marrë opsionin e shumë kërkuar në Android, Dark Mode. Kompania ditën e sotme lajmëroi se ky opsion që është në testim që prej Shtatorit 2020

200 milionë përdorues të 5G në të gjithë botën

Parashikimet e vitit të kaluar në lidhje me futjen e përshpejtuar të funksionalitetit 5G në fushën e rrjeteve dhe pajisjeve u bënë të vërteta, kështu që numri i pajtimeve globale 5G në t

Apple bëhet prodhuesi më i madh në botë i smartfonëve

Apple ka parakaluar Samsung për tu bërë prodhuesi më i madh i smartfonëve në botë në tre mujorin e katërt të 2020, diçka që kompania nuk e ka arritur që prej 2016-ës sipas Gartner. Në t

Çfarë ndodh nëse nuk i pranoni kushtet e reja të WhatsApp?

WhatsApp po planifikon të fshijë llogaritë e përdoruesve të cilët nuk pranojnë kushtet e tij të reja të diskutueshme të privatësisë. Shërbimi i bisedës në pronësi të Facebook ka caktu

Asus do të sjell telefonin më të mirë për lojëra në mars

Telefoni që do të kënaqë të gjithë adhuruesit e lojërave video mund të vjen më herët sesa pritej. Ai është Asus ROG Phone 5, i cili shumë lehtë mund të bëhet një nga telefonat më të

Info Tjera