Tech http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/09/Samsung-Galaxy-A42-5G-official-1200x675-1.jpg

Samsung me telefon 5G me çmim të lirëSamsung ka paralajmëruar të dal me një telefon që përkrah teknologjinë 5G, por që do të jetë shumë më i lirë se telefonat tjerë që e kanë këtë teknologji të integruar.

Modeli i ri pritet të quhet Galaxy A42 5G.

Megjithëse çmimin nuk e kanë prezantuar, në rrjetin e shitjes në Evropë është bërë e ditur se ky model do të jetë i disponueshëm gjatë nëntorit dhe do të kushtoj 369 euro.

Ngjyrat do të jenë e zezë, e bardhë dhe gri.

Telefoni do të ketë një ekran 6,6 inç Super AMOLED Infinity-U, bateri 5,000 mAh dhe një konfigurim të kamerës së pasme.

Kamera kryesore do të ketë kapacitetin prej 48 MP, ka gjithashtu një ultrawide 8 MP, një kamera makro 5 MP dhe një sensor të thellësisë 5 MP.

Derisa në pjesën e përparme, do të ketë kamerën e selfie-ve me kapacitet prej 20 MP me fokus automatik.

Të fundit

Eksplodon SpaceX në testim

Raketa SpaceX që një ditë do ta çojë njerëz në Mars eksplodon gjatë testit të planifikuar. Një raketë SpaceX ka shpërthyer në Teksas si pjesë e një prove presioni të kryer nga firma am

Zbulohet data kur do të prezantohet iPhone 12

Ngjarja e Apple iPhone 12 është vendosur të mbahet në muajin e ardhshëm dhe do të zbulohen katër modele të ndryshme.  iPhone 12 pritet të prezantohet më 13 tetor, para-porositë do të

Ndryshon Google Maps

Google Maps tashmë është një aplikacion i domosdoshëm celular për shumë udhëtarë, duke ofruar një dhuratë të pasur të dhënash që ndihmon të lundroj nëpër qytete dhe fshatra. Google M

Samsung prezanton telefonin e ri

Telefonët Fan Edition nga Samsung janë dizajnuar për eliminuar hendekun mes rangut të lartë Galaxy S dhe Note dhe atij të mesëm Galaxy A. Ndryshe nga dy modelet e fundit të smartfonëve prezan

Facebook paralajmëron mbylljen në Evropë

Facebook thotë se mund të ndalojë përdorimin e aplikacionit Facebook dhe Instagam në Evropë falë rregullave të reja të privatësisë, të cilat ndikojnë mënyrën sesi rrjeti social transfer

Sony jep lajmin e hidhur për PlayStation 5

Sony ka konfirmuar se PlayStation 5 nuk do të mbështesë lojërat e PS4, PS3, PS2 ose të gjeneratës së parë, përkundër se është spekuluar se do ndodh një gjë e tillë. Entuziastët e lojë

Info Tjera