Tech http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/10/Samsung-Galaxy-A71-Review-002.jpg

Samsung ngacmon imagjinatën e adhuruesve me modelet që do t’i sjellëSamsung ka ngacmuar në mënyrë indirekte fansat duke prezantuar dizajnet e dy pajisje eventuale.

Në blogun e Samsung Display, kompania ka publikuar dy skica të pajisjeve të reja që mund të mbërrijnë si një pajisje e vërtetë Samsung në vitet e ardhshme.

Në ilustrimin e parë shihet një pajisje me një ekran tre-palosëse sikur Galaxy Fold.

Ky dizajn i ri do të eleminonte nevojën për një ekran të jashtëm, pasi ajo mund të paloset dhe të përdorë vetëm pjesën e sipërme të ekranit.

Logoja e vogël në fund të skicës lexon “Samsung OLED”.

Vizatimi tjetër sjellë një ekran të rrotullueshëm që largohet në madhësinë e një tubi.

Ky koncept i një ekrani të rrotullueshëm që mund të vendoset në pajisje të vogël mund të jetë shumë tërheqës, por i vetmi kufizim i dukshëm duket se është një ekran kaq delikat të jetë i mundur të përdoret vetëm në një sipërfaqe desktopi.

Tërheqja këtu është ‘transportueshmëria’ më shumë sesa ‘lëvizshmëria’ e një produkti të tillë.

Megjithëse Samsung nuk ka njoftuar qartë se do të lëshojë pajisje si këto të imagjinuara, sigurisht që po pikturon idenë që Samsung Display është i aftë të bëjë panele për pajisje të tilla.

Një nga pajisjet mund të jetë një realitet më shpejt.

Një patentë për pajisjen e mëparshme tri-palosëse u mor.

Kjo pajisje me tri palosje do të shfaqte një tastierë rrëshqitëse dhe mund të përdoret në pozicione të ndryshme.

Të fundit

Prodhohet bateria e makinës që mund të karikohet për 5 minuta

Bateri të afta të karikohen plotësisht në pesë minuta janë prodhuar në një fabrikë për herë të parë, duke shënuar një hap të rëndësishëm drejt makinave elektrike që karikohen aq sh

Bllokohet gjiganti i teknologjisë

Facebook ka pranuar një çështje që la shumë përdorues të iPhone të pyesnin pse kishin dalë nga aplikacioni i mediave sociale. Gjiganti i teknologjisë zbuloi një “ndryshim konfigurimi” t

Robotët që vallëzojnë si njerëzit (Video)

Një video ku shihen disa robotë duke vallëzuar është bërë virale. Kompania e robotëve Boston Dynamics shpenzoi një vit e gjysmë për të krijuar makina që kërcejnë si njeriu. Robotë që

Elon Musk ofron 100 milion dollarë për projektin më të mirë teknologjik

Themeluesi i Tesla, miliarderi Elon Musk po ofron një çmim prej 100 milion dollarësh për teknologjinë më të mirë që do të arrijë të kapë emisionet e dioksidit të karbonit. Sipërmarrësi

Google i thotë lamtumirë idesë gjigante

Kompania mëmë e Google Alphabet mbylli kompaninë e saj të ngritur për të ndërtuar balona gjigante për të transmetuar internetin në zonat rurale. Loon ishte një bast eksperimental afatgjatë

Ja si do të duket versioni i Apple iOS 14.4 beta 2

Apple kohët e fundit lëshoi iOS 14.4 beta 2 dhe iPadOS 14.4 beta 2 për zhvilluesit dhe testuesit publik të versionit beta, ndërkaq më parë kemi parë disa video të beta-s së re, por tani kemi

Info Tjera