Tech http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/10/gsmarena_013.jpg

Samsung sjellë një model të ri të serisë 20Galaxy S20 Fan Edition i Samsung, ose FE, tani është në dispozicion për t’u blerë në Indi për afërsisht 680 dollarë.

Telefoni u zbulua për herë të parë në ngjarjen e Samsung “Unpacked for Every Fan” muajin e kaluar.

Kompania ka njoftuar për disponueshmërinë e telefonit në tregun indian përmes Twitter dhe prezantoi disa përfitime qē mund të merren me deri në 109 dollarë.

Galaxy S20 FE vjen në opsionet e ngjyrave të Cloud White, Cloud Navy, Cloud Lavender, Cloud Red ose Cloud Mint.

Ka një ekran me 6.5 inç FullHD + Infinity-O me shpejtësi të rifreskimit 120Hz dhe një vrimë të vogël për kamerën e përparme me 32MP.

Në pjesën e pasme të tij, ka një konfigurim të trefishtë të kamerës që përfshin një kamerë primare 12MP, kënd ultra të gjerë 12MP dhe një kamerë telefoto 8MP.

Kamera gjithashtu përmban Space Zoom 30X që kombinon zmadhimin optik 3x dhe zmadhim me super rezolucion 30x për të lejuar “zmadhimin nga njëra anë e dhomës në tjetrën”.

Galaxy S20 FE mundësohet nga një procesor Exynos 990 i shoqëruar me 8 GB RAM dhe 128 GB hapësirë ​​të brendshme që mund të zgjerohet deri në 1TB përmes një porti të kartelës microSD.

Bateria e saj është 4,500mAh me mbështetje të mbushësit të shpejtë 25W.

Të fundit

Instagram u mundëson krijuesve një mënyrë të re për të bërë para

Krijuesit e Instagram tani kanë më shumë mënyra për të bërë para. Përmes platformës tani influencerët mund të shesin simbole gjatë transmetimeve live, një testim i cili po zgjerohet edhe

iPhone 12 pritet ti zhgënjej blerësit me këtë problem

Të gjithë të pasionuarit e modelit të ri të Apple, iPhone12 nuk do të jenë të kënaqur me një informacion që këtyre ditëve është zbuluar. Ky model nuk pritet të ofroj lidhjen e dy SIM k

Nokia do të vendos rrjetin 4G në hënë

Derisa NASA dëshiron të kthehet në hënë deri në vitin 2024 përmes misionit Artemis, ajo dëshiron që Nokia të krijojë një rrjet komunikimi 4G për komunikim të besueshëm dhe efikas. Për

Me çfarë çmimesh mund të bleni iPhone 12

Apple përmes një organizimi madhështor ka prezantuar telefonin më të ri të mençur – iPhone 12. Pas prezantimit dhe zbardhjes së disa karakteristikave, Apple ka zbuluar edhe çmimet e version

Apple prezanton iPhone 12

Apple ka zbuluar zyrtarisht celularin e ri iPhone 12, gjatë një eventi që është ndjekur live nga miliona shikues në të gjithë botën. Celulari i ri është dizajnuar me cepat e rrumbullakët,

Samsung sjellë telefonin 5G me çmim të lirë

Samsung prezantoi ditën e sotme Galaxy A42 5G, telefoni më i fundit i linjës buxhetor Galaxy A. A42 është telefoni më i lirë aktualisht në treg nga Samsung me teknologjinë 5G dhe do të kusht

Info Tjera