Tech http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/10/Samsung-Galaxy-A71-Review-002.jpg

Samsung sjellë telefonin 5G me çmim të lirëSamsung prezantoi ditën e sotme Galaxy A42 5G, telefoni më i fundit i linjës buxhetor Galaxy A.

A42 është telefoni më i lirë aktualisht në treg nga Samsung me teknologjinë 5G dhe do të kushtojë afro 450 dollarë.

Konkretisht kushton 100 dollarë më pak sesa Galaxy A51 5G. Galaxy A42 përdor procesorin Snapdragon 750G i rangut të mesëm prezantuar vetëm muajin e kaluar nga Qualcomm.

Duhet të jetë një hap përpara krahasuar me Snapdragon 730G por jo aq i fuqishëm sa Snapdragon 765G.

Telefoni ka ekran 6.6-inç OLED në krye të të cilit qëndron kamera selfie 20-megapiksel.

Sipas modeleve A42 do të shitet me 4 ose 8GB RAM, 128GB memorie dhe bateri 5,000 mAh.

Sensori i shenjave të gishtërinjve është nën ekran.

Në pjesën e pasme janë katër kamera: 48-megapiksel kryesor, 8-megapiksel super e gjerë, 5-megapiksel macro dhe 5-megapiksel sensor thellësie.

Galaxy A42 shitet në tre ngjyra: bardhë, zezë dhe gri dhe del në shitje duke filluar nga data 6 Nëntor.

Të fundit

Instagram u mundëson krijuesve një mënyrë të re për të bërë para

Krijuesit e Instagram tani kanë më shumë mënyra për të bërë para. Përmes platformës tani influencerët mund të shesin simbole gjatë transmetimeve live, një testim i cili po zgjerohet edhe

iPhone 12 pritet ti zhgënjej blerësit me këtë problem

Të gjithë të pasionuarit e modelit të ri të Apple, iPhone12 nuk do të jenë të kënaqur me një informacion që këtyre ditëve është zbuluar. Ky model nuk pritet të ofroj lidhjen e dy SIM k

Nokia do të vendos rrjetin 4G në hënë

Derisa NASA dëshiron të kthehet në hënë deri në vitin 2024 përmes misionit Artemis, ajo dëshiron që Nokia të krijojë një rrjet komunikimi 4G për komunikim të besueshëm dhe efikas. Për

Samsung sjellë një model të ri të serisë 20

Galaxy S20 Fan Edition i Samsung, ose FE, tani është në dispozicion për t’u blerë në Indi për afërsisht 680 dollarë. Telefoni u zbulua për herë të parë në ngjarjen e Samsung “Unpacke

Me çfarë çmimesh mund të bleni iPhone 12

Apple përmes një organizimi madhështor ka prezantuar telefonin më të ri të mençur – iPhone 12. Pas prezantimit dhe zbardhjes së disa karakteristikave, Apple ka zbuluar edhe çmimet e version

Apple prezanton iPhone 12

Apple ka zbuluar zyrtarisht celularin e ri iPhone 12, gjatë një eventi që është ndjekur live nga miliona shikues në të gjithë botën. Celulari i ri është dizajnuar me cepat e rrumbullakët,

Info Tjera