Tech http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/05/galaxy-box.jpg

Samsung vjen me laptopët Galaxy BookSamsung prezantoi “pajisjen më të fuqishme Galaxy” prodhuar ndonjëherë.

Siç sugjeronin spekulime kemi të bëjmë me një laptop.

Në të vërtetë kompania prezantoi disa laptopë si Galaxy Book Pro dhe Galaxy Book Pro 360 në disa konfigurime.

Galaxy Book Pro vjen me procesorët Intel të gjeneratës së 11 nga Core i3 deri në Core i7.

Gjithashtu përfshin sasi të konsiderueshme RAM dhe memorie në varësi të buxhetit tuaj.

Mund të shkoni nga 8GB RAM deri në 32GB RAM dhe deri në 1TB memorie SSD.

Të gjitha modelet kanë ekrane 1080p, edhe pse janë të disponueshme në variante 13.3-inç dhe 15.6-inç.

Laptopët kanë teknologji karikimi 65W.

Ku dallon Galaxy Book Pro 360?
Sjell të gjitha të mira e Galaxy Book Pro por shton një laptop S-Pen në paketim si dhe një dizajn ë konvertueshëm ku mund ta përdornin herë si laptop herë si desktop në varësi të nevojave.

Ka të njëjtën teknologji karikimi 65W.

Çmimet fillojnë nga 1,000 dollarë për Galaxy Book Pro 13-inç dhe 1,100 dollarë për Galaxy Book Pro 15.6-inç.

Porositë janë të hapura dhe shitjet nisin nga data 14 Maj.

Galaxy book Pro 360 kushton paksa më shumë me modelin 13-inç që fillon nga 1,200 dollarë dhe 15.6-inç nga 1,300 dollarë.

Të fundit

NASA me mision në hapësirë

Një anije kozmike do të niset në hapësirë me një mision të veçantë; zbulimin e fosileve të Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në orbitën e Jupiterit për të studiuar dy grupe ast

Simfonia e 10-të e Beethovenit përfundohet nga inteligjenca artificiale

Algoritmet janë pjesë e jetës sonë të përditshme. Qoftë tek ecja me automjet, në botën e punës e të tjera, pa inteligjencë artificiale shumë gjëra njeriu nuk bën dot më. Në këtë dre

Fluturimi me balonë hapësinore nis nga viti 2024

Balonat kanë hyrë në garën e turizmit hapësinor, pasi kompania e teknologjisë World View bëri me dije se ka ndërtuar balonën, e cila do të mund të na dërgojë përtej Tokës, në një lart

Disa truke që do t’iu ndihmojnë të harxhoni më pak energji elektrike

Askush nuk do të harxhojë para të tepërta për energjinë elektrike. E vërteta është që thuajse të gjitha paisjet, edhe kur nuk janë në punë, por vazhdojnë të jenë në prizë, harxhojn

Në këtë vend i jepet fund përdorimit të teknologjisë 3G

Gjermania i jep fund telefonisë mobile 3G, e njohur gjithashtu si UMTS. “Telefonica O2” ka njoftuar se në korrik do të fillojë fikjen e rrjetit të saj 3G në rajonet e para, që do të përfu

Firefox me ridizajnimin më të madh të bërë deri më tani

Ashtu siç ishte paralajmëruar disa muaj më parë, ridizajnimi masiv i shfletuesit Firefox ka mbërritur tashmë. Mozilla thotë se dizajni i ri redukton shpërqendrimet, klikimet shtesë apo koha e

Info Tjera