Tech http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/04/auto_Latest-Samsung-Galaxy-Fold-2-5G-leak-details-cameras-reveals-possible-price1589441058.jpg

Samsungu nis prodhimin e modeleve të reja të palosshmeTelefonat e rinj të palosshëm nga Samsungu – Galaxy Z Flip 3 dhe Galaxy Z Fold 3 – pritet të lansohen në muajin gusht të këtij viti.

Kompania tashmë raportohet se ka nisur prodhimin në masë të pajisjeve.

Kjo do t’i jepte gjigantit teknologjik mjaftueshëm kohë për prodhim dhe përgatitje të shitjes në botë, në kohën kur pajisja të dalë në shitje.

Kompania nga Koreja Jugore raportohet se ka nisur prodhimin e të gjithë përbërësve të rëndësishëm të pajisjes Galaxy Z Fold 3.

Raportohet po ashtu se do të ketë prodhim vetëm sa një e treta në krahasim me telefonat e serisë Galaxy S.

Kjo për shkak të çmimit të lartë të pajisjeve të palosshme.

Kompania megjithatë pret që të shesë më shumë Galaxy Z Fold 3 se Galaxy Z Fold 2 nga viti i shkuar.

Sipas një raportimi të mëhershëm, Samsungu synon shitjen e tre milionë njësive të Galaxy Z Fold 3 dhe katër milionë të Galaxy Z Flip 3.

Prodhimi në masë i Galaxy Z Flip 3 raportohet se s’ka nisur ende.

Galaxy Z Fold 3 pritet të ketë ekran 6.2-inç apo 7.5 në versionin e gjerë.

Do të ketë procesorin Snapdragon 888 me 12/16 RAM apo 256 dhe 512 gigabajt hapësirë të brendshme.

Sistemi i tij operativ do të jetë Android 11.

Kamera do të jetë 10 megapikselë në versionin për selfie, një tjetër 16MP po ashtu për selfie e një kamerë kryesore me tre lente.

Të fundit

NASA me mision në hapësirë

Një anije kozmike do të niset në hapësirë me një mision të veçantë; zbulimin e fosileve të Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në orbitën e Jupiterit për të studiuar dy grupe ast

Simfonia e 10-të e Beethovenit përfundohet nga inteligjenca artificiale

Algoritmet janë pjesë e jetës sonë të përditshme. Qoftë tek ecja me automjet, në botën e punës e të tjera, pa inteligjencë artificiale shumë gjëra njeriu nuk bën dot më. Në këtë dre

Fluturimi me balonë hapësinore nis nga viti 2024

Balonat kanë hyrë në garën e turizmit hapësinor, pasi kompania e teknologjisë World View bëri me dije se ka ndërtuar balonën, e cila do të mund të na dërgojë përtej Tokës, në një lart

Disa truke që do t’iu ndihmojnë të harxhoni më pak energji elektrike

Askush nuk do të harxhojë para të tepërta për energjinë elektrike. E vërteta është që thuajse të gjitha paisjet, edhe kur nuk janë në punë, por vazhdojnë të jenë në prizë, harxhojn

Në këtë vend i jepet fund përdorimit të teknologjisë 3G

Gjermania i jep fund telefonisë mobile 3G, e njohur gjithashtu si UMTS. “Telefonica O2” ka njoftuar se në korrik do të fillojë fikjen e rrjetit të saj 3G në rajonet e para, që do të përfu

Firefox me ridizajnimin më të madh të bërë deri më tani

Ashtu siç ishte paralajmëruar disa muaj më parë, ridizajnimi masiv i shfletuesit Firefox ka mbërritur tashmë. Mozilla thotë se dizajni i ri redukton shpërqendrimet, klikimet shtesë apo koha e

Info Tjera