Tech http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/02/how-to-restore-deleted-instagram-posts.jpg

Si të riktheni fotot tuaja të fshira në Instagram?Instagram ka shtuar një mënyrë të re për të marrë përsëri fotot tuaja të fshira.

Do të thotë nëse i keni fshirë aksidentalisht, do të keni 30 ditë kohë për ti rimarrë ato. Sistemi i ri punon jo vetëm për fotot, por edhe përmbajtje të tjera, duke përfshirë video, foto, video të IGTV dhe story.

Sidoqoftë, Storyt janë një përjashtim unik ato do të qëndrojnë në dosjen tuaj të fshirë kohët e fundit vetëm për 24 orë.

Por për gjithçka tjetër, do të keni 30 ditë kohë për të rikuperuar përmbajtjen.

“Tani për herë të parë, ju mund të rishikoni dhe rivendosni përmbajtjen e fshirë në aplikacionin Instagram”, shpjegoi Instagram.

Si të riktheni fotot e fshira në Instagram?
Së pari, sigurohuni që keni versionin më të fundit të Instagram.

Shkoni në Apple App Store ose Google Play Store për t’u siguruar që keni instaluar të gjitha azhurnimet më të fundit.

Pastaj hapni aplikacionin Instagram dhe shkoni te Settings.

Tjetra zgjidhni Llogaria dhe pastaj Fshihet Kohët e fundit.

Nga atje, do të jeni në gjendje të riktheni çdo postim që keni fshirë në 30 ditët e fundit.

Të fundit

NASA me mision në hapësirë

Një anije kozmike do të niset në hapësirë me një mision të veçantë; zbulimin e fosileve të Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në orbitën e Jupiterit për të studiuar dy grupe ast

Simfonia e 10-të e Beethovenit përfundohet nga inteligjenca artificiale

Algoritmet janë pjesë e jetës sonë të përditshme. Qoftë tek ecja me automjet, në botën e punës e të tjera, pa inteligjencë artificiale shumë gjëra njeriu nuk bën dot më. Në këtë dre

Fluturimi me balonë hapësinore nis nga viti 2024

Balonat kanë hyrë në garën e turizmit hapësinor, pasi kompania e teknologjisë World View bëri me dije se ka ndërtuar balonën, e cila do të mund të na dërgojë përtej Tokës, në një lart

Disa truke që do t’iu ndihmojnë të harxhoni më pak energji elektrike

Askush nuk do të harxhojë para të tepërta për energjinë elektrike. E vërteta është që thuajse të gjitha paisjet, edhe kur nuk janë në punë, por vazhdojnë të jenë në prizë, harxhojn

Në këtë vend i jepet fund përdorimit të teknologjisë 3G

Gjermania i jep fund telefonisë mobile 3G, e njohur gjithashtu si UMTS. “Telefonica O2” ka njoftuar se në korrik do të fillojë fikjen e rrjetit të saj 3G në rajonet e para, që do të përfu

Firefox me ridizajnimin më të madh të bërë deri më tani

Ashtu siç ishte paralajmëruar disa muaj më parë, ridizajnimi masiv i shfletuesit Firefox ka mbërritur tashmë. Mozilla thotë se dizajni i ri redukton shpërqendrimet, klikimet shtesë apo koha e

Info Tjera