Tech http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/03/ximg_5aa318233edfc.jpg.pagespeed.gpjpjwpjwsjsrjrprwricpmd.ic_.8LuvnbnaE6.jpg

Si ti transferoni fotot nga iPhone në kompjuter për disa sekonda?Lëvizja e fotografive në një kompjuter është e lehtë dhe zgjat vetëm disa sekonda, në varësi të metodës.

Këtu keni një udhëzues të shpejtë se si ta bëni atë transferimin e fotove nga iPhone në PC ose Mac.

Fotografitë iCloud Mënyra më e lehtë për të parë fotot tuaja në kompjuter është të mos transferoni ato fare.

Thjesht shkoni në cilësimet dhe lërini iCloud të rikthejë fotot tuaja.

Pastaj mund të identifikoheni në internet dhe të shihni fotot tuaja të rezervuara sa herë që dëshironi.

Fotografitë do të ruhen në rezolucionin e tyre të plotë dhe madje kursen hapësirë ​​në pajisjen tuaj.

Si të importoni fotot e iPhone në PC

Këtu janë udhëzimet zyrtare të Apple:

1. Sigurohuni që të keni versionin më të fundit të iTunes në PC tuaj.

2. Importimi i fotove në PC tuaj kërkon iTunes 12.5.1 ose më vonë

3. Lidhni iPhone, iPad ose iPod touch me PC tuaj me një kabllo USB

4. Nëse të pyetet, shkyç pajisjen tënde iOS duke përdorur kodin tënd të kalimit

5. Nëse shihni një kërkesë në pajisjen tuaj iOS që ju kërkon t’i besoni këtij kompjuteri, prekni Beso ose lejo të vazhdojë

6. Atëherë do të jeni në gjendje të transferoheni

7. Sidoqoftë, vini re se nëse fotot tuaja janë ruajtur në iCloud dhe jo në iPhone tuaj, ato nuk do të transferohen në kompjuter.

Të fundit

NASA me mision në hapësirë

Një anije kozmike do të niset në hapësirë me një mision të veçantë; zbulimin e fosileve të Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në orbitën e Jupiterit për të studiuar dy grupe ast

Simfonia e 10-të e Beethovenit përfundohet nga inteligjenca artificiale

Algoritmet janë pjesë e jetës sonë të përditshme. Qoftë tek ecja me automjet, në botën e punës e të tjera, pa inteligjencë artificiale shumë gjëra njeriu nuk bën dot më. Në këtë dre

Fluturimi me balonë hapësinore nis nga viti 2024

Balonat kanë hyrë në garën e turizmit hapësinor, pasi kompania e teknologjisë World View bëri me dije se ka ndërtuar balonën, e cila do të mund të na dërgojë përtej Tokës, në një lart

Disa truke që do t’iu ndihmojnë të harxhoni më pak energji elektrike

Askush nuk do të harxhojë para të tepërta për energjinë elektrike. E vërteta është që thuajse të gjitha paisjet, edhe kur nuk janë në punë, por vazhdojnë të jenë në prizë, harxhojn

Në këtë vend i jepet fund përdorimit të teknologjisë 3G

Gjermania i jep fund telefonisë mobile 3G, e njohur gjithashtu si UMTS. “Telefonica O2” ka njoftuar se në korrik do të fillojë fikjen e rrjetit të saj 3G në rajonet e para, që do të përfu

Firefox me ridizajnimin më të madh të bërë deri më tani

Ashtu siç ishte paralajmëruar disa muaj më parë, ridizajnimi masiv i shfletuesit Firefox ka mbërritur tashmë. Mozilla thotë se dizajni i ri redukton shpërqendrimet, klikimet shtesë apo koha e

Info Tjera