Tech http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/11/snap.jpeg

Snapchat ju ofron mundësinë të fitoni paraSnapchat thotë se në Spotlight do të shfaqen përmbajtje nga llogari private dhe personale si dhe yjet më të mëdhenj.

Fitimet gjenerohen nga video të cilat duhet të aplikojnë për skemën dhe numri i shikimeve është faktor përcaktues.

Aplikacioni i rrjetit social Snapchat tha se paguan çdo ditë 1 milionë dollarë përdoruesit.

Funksioni i ri Spotlight përdor algoritmin për të rekomanduar postimet me angazhimin më të lartë në mënyrë që përdoruesi të shikojë atë për çfarë është i interesuar.

Snapchat thotë se në Spotlight do të shfaqen përmbajtje nga llogari private dhe personale si dhe yjet më të mëdhenj.

Fitimet gjenerohen nga video të cilat duhet të aplikojnë për skemën dhe numri i shikimeve është faktor përcaktues.

Gjithashtu përdoruesit duhet të jenë mbi moshën 16 vjeç që të marrin pagesa dhe ti përmbahen rregullave të të drejtës së autorit, sponsorizimit, dhe përmbajtjeve të ndaluara si alkooli dhe drogat.

Snapchat u bë popullor falë formatit të mesazheve që zhduken pas 24 orësh një dekadë më parë.

Ideja tashmë është adoptuar edhe nga konkurrentët si Instagram Stories dhe Twitter Fleets.

Të fundit

Pritet dalja në shitje e një iPhone të ri për ata që kanë pak para

Apple mund të hedhë së shpejti në treg një iPhone të lirë dhe të vogël të ndërtuar posaçërisht për fansat me buxhet të ulët. Versioni i këtij viti i iPhone SE mund të dalë pas disa

Vjen modeli i ri i Surface Pro

Microsoft përditësoi linjën Surface Pro me një model Surface Pro 7 Plus i cili do të shitet vetëm për bizneset dhe shkollat. Ndërsa dizajni dhe ekrani janë të njëjtët me Surface Pro 7, Mic

Valë e regjistrimeve në ‘Signal’, pasi Elon Musk kërkoi që ndjekësit “të largohen nga WhatsApp”

WhatsApp, aplikacioni i mesazheve të koduara që shet veten si një shërbim i përqendruar në privatësi po ndryshon kushtet e tij të shërbimit dhe po i detyron përdoruesit të ndajnë të dhën

WhatsApp do të fshijë llogarinë tuaj nëse nuk pajtoheni me kushtet e reja

WhatsApp po ndryshon politikën e tij të privatësisë, që do të thotë ndarja e të dhënave me Facebook do të jetë e detyrueshme nëse nuk doni që llogaria juaj të çaktivizohet. Nëse përdo

Dikur u tall me Apple, tash edhe Samsung Galaxy S21 duhet të vijë pa mbushës

Të enjten, 14 janar, Samsung do të prezantojë telefonin inteligjent të saj të ri Galaxy S21. Detajet teknike të këtij telefoni tashmë i kemi të njohura. Por tani ka edhe informacione të reja

Samsung konfirmon debutimin e Galaxy S21

Samsung do të prezantojë zyrtarisht linjën më të fundit të flagshipëve Galaxy, S21, S21 Plus dhe S21 Ultra, më 14 Janar konfirmoi kompania përmes ftesave në një eveniment të ri Galaxy Unpa

Info Tjera