Tech http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/07/20200720_152225.png

Sony kufizon shitjen e PlayStation 5Gjiganti i prodhimit të lojërave kompjuterike Sony po parasheh të kufizoj numrin e shitjes së konzolave të serisë së re PlayStation 5 për një familje.

Kohët e fundit, para-porositë për PlayStation 5, aksesorët dhe lojërat e shumta u regjistruan në Amazon, duke i bërë që shumë të besojnë se do të
shiten shpejtë, derisa të gjithë po presin datën e lëshimit dhe çmimin.

Nëse një vendim i tillë merret, atëherë ju mund të blini vetëm një t PlayStation 5, qoftë standard apo dixhital dhe nëse përpiqeni të blini më shumë se një, do të shfaqet një mesazh gabimi që do t’ju ndalojë të shkoni në arkë.

Njohësit e teknologjisë thonë se me këtë veprim Sony do të tentoj të menaxhojë furnizimin dhe kërkesën.

Sony ka raportuar se ka rritur prodhimin, mirëpo pritet të ndodhin mungesat e produktit të njohur, që do të thotë PS5 ka të ngjarë të jetë e vështirë të vijë.

Të fundit

Samsung prezanton telefonin e ri

Telefonët Fan Edition nga Samsung janë dizajnuar për eliminuar hendekun mes rangut të lartë Galaxy S dhe Note dhe atij të mesëm Galaxy A. Ndryshe nga dy modelet e fundit të smartfonëve prezan

Facebook paralajmëron mbylljen në Evropë

Facebook thotë se mund të ndalojë përdorimin e aplikacionit Facebook dhe Instagam në Evropë falë rregullave të reja të privatësisë, të cilat ndikojnë mënyrën sesi rrjeti social transfer

Sony jep lajmin e hidhur për PlayStation 5

Sony ka konfirmuar se PlayStation 5 nuk do të mbështesë lojërat e PS4, PS3, PS2 ose të gjeneratës së parë, përkundër se është spekuluar se do ndodh një gjë e tillë. Entuziastët e lojë

Mark Zuckerberg adhurues i madh i Samsung

Samsung dhe Facebook kanë qenë partnerë në projekte të ndryshme për një kohë të gjatë. Tani, CEO i Facebook ka zbuluar se ai është një adhurues i madh i telefonave inteligjentë të Samsu

YouTube do testoj rivalin e TikTok

YouTube ka njoftuar se do të testojë një version beta në Indi për të rivalizuar aplikacionin popullor të videove TikTok. Platforma e re e quajtur YouTube Shorts, do të kufizojë videot në 15

Qendra e të dhënave nënujore e Microsoft nxirret nga uji pas dy vjetësh

Dy vjet më parë, Microsoft fundosi një qendër të dhënash në brigjet e Orkney (Mbretëria e Bashkuar) në një eksperiment të egër. Kjo qendër e të dhënave tani është marrë nga fundi i o

Info Tjera