Tech http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/08/zRZiyroPaSJi6FzfbCJ3ZL-1200-80.jpg

Telefonat kinez po rriten me shpejtësiProdhuesi kinez i telefonave të mençur Realme ka arritur të ketë 45 milionë përdorues në gjithë botën, vetëm 5 milionë i ka shtuar për brenda 5 javëve.

Njoftimi u bë në Weibo vetëm një ditë përpara zbulimit të dy modeleve të reja Realme X7 dhe Realme X7 Pro.

Me të dy telefonat që duken mbresëlënës brenda dhe jashtë, numri i përdoruesve ka të ngjarë të rritet edhe më i lartë.

Realme tashmë zbuloi se po shkon për planin ambicioz të arritjes së 50 milionë përdoruesve, përmes shitjes së telefonave gjatë vitit 2020.

Të fundit

4K po zëvendësohet me 8K

Pavarësisht se televizorët 4K janë ende në fillesat e tyre, kjo nuk e ka ndalur progresin e 8K-së. Gjithsesi, nuk bëhet fjalë për një kohë të shkurtër, dhe ka ende shumë pengesa teknike p

Eksplodon SpaceX në testim

Raketa SpaceX që një ditë do ta çojë njerëz në Mars eksplodon gjatë testit të planifikuar. Një raketë SpaceX ka shpërthyer në Teksas si pjesë e një prove presioni të kryer nga firma am

Zbulohet data kur do të prezantohet iPhone 12

Ngjarja e Apple iPhone 12 është vendosur të mbahet në muajin e ardhshëm dhe do të zbulohen katër modele të ndryshme.  iPhone 12 pritet të prezantohet më 13 tetor, para-porositë do të

Ndryshon Google Maps

Google Maps tashmë është një aplikacion i domosdoshëm celular për shumë udhëtarë, duke ofruar një dhuratë të pasur të dhënash që ndihmon të lundroj nëpër qytete dhe fshatra. Google M

Samsung prezanton telefonin e ri

Telefonët Fan Edition nga Samsung janë dizajnuar për eliminuar hendekun mes rangut të lartë Galaxy S dhe Note dhe atij të mesëm Galaxy A. Ndryshe nga dy modelet e fundit të smartfonëve prezan

Facebook paralajmëron mbylljen në Evropë

Facebook thotë se mund të ndalojë përdorimin e aplikacionit Facebook dhe Instagam në Evropë falë rregullave të reja të privatësisë, të cilat ndikojnë mënyrën sesi rrjeti social transfer

Info Tjera